Strona główna /
Sport / Sportowe podsumowanie tygodnia
30.01.2024

Sportowe podsumowanie tygodnia

Minął kolejny, bardzo pracowity dla mysłowickich sportowców tydzień. Ciężka praca zaowocowała zwycięstwami.

Ju-jitsu:
Jakub Kowalewski, Monika Bartoszko oraz Błażej Bula z Klubu Sztuk i Sportów Walki Shogun zdobyli trzy medale na Otwartych Mistrzostwach Śląska w Ju-Jitsu Sportowym, które odbyły się 27 stycznia 2024 roku!

Zawodnicy Roan Fight Club Mysłowice zajęli podium zespołowo na Otwartych Mistrzostwach Śląska i w Turnieju Młodych Mistrzów w Ju-Jitsu! Łącznie przywieziono do Mysłowic 13 złotych i 13 srebrnych medali oraz 4 brązowe.

Zawodnicy UKS Karkosz Team doskonale pokazali się na Otwartych Mistrzostwach Śląska w Ju-Jitsu sportowym! Zdobyli 13 medali:
Siatkówka:
Dziewczęta z Silesii Volley zdobyły wicemistrzostwo Województwa Śląskiego Juniorek w sezonie 2023/2024!
Dodatkowo Emilia Malkiewicz i Zuzanna Waja otrzymały nagrody indywidualne jako najlepsza przyjmująca i najlepsza środkowa.
Lekkoatletyka:
Ireneusz Niezgoda – kierownik gospodarki materiałowej z kopalni Mysłowice-Wesoła przebiegł maraton na Antarktydzie i zdobył Koronę Maratonów Świata. Był jedynym Polakiem i jednym z dwóch Europejczyków na White Continent Marathon.
Inne:
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Mysłowicach wzięli udział w zajęciach sportowych, zorganizowanych przez Katedrę Bezpieczeństwa Wewnętrznego AWF w Katowicach i zajęli 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Igor Kukwa zdobył 1 miejsce indywidualnie.
Wszyscy uczestnicy i uczestniczki zaliczyli test praktyczny na egzaminy wstępne na AWF.
Wiktor Kurowski – mysłowiczanin reprezentujący Klub Sportowy Płomień Sosnowiec – Team zdobył złoty medal podczas Halowych Mistrzostw Śląska, w kategorii wiekowej U-18 w biegu na dystansie 2000 metrów z imponującym czasem 5:44:09!