W Mysłowicach sportowcy nie zwalniają tempa i kują żelazo póki gorące! Ich wysiłek niezmiennie przynosi ogrom sukcesów.

OTWARTE MISTRZOSTWA EUROPY W SZTUKACH WALKI:

Z klubu Siła Mysłowice wystartowało 10 kickboxerów, kadetów, juniorów i seniorów w formule semi-kontact oraz kick-light.
Zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych i wagowych zajęli następujące miejsca:
Szymon Kral-srebro
Mateusz Kwiatek-srebro
Marcin Lipiński-brąz
Antek Bautista-brąz
Pozostali zawodnicy Dominik Kontny oraz Piotr Reczko po mocnych walkach niestety plasują się poniżej podium.
Dodatkowo IMAF Polska oraz IMAF Europa wyróżnili trenera Sebastiana Stachonia.

Zapasy:

Jak co roku Siła Mysłowice zorganizowała Mistrzostwa Śląska Dzieci oraz Memoriał im.Pawła Jasińskiego młodzików i kadetów w zapasach klasycznych, a zawody otworzył Prezydent Dariusz Wójtowicz.
Wojownicy Siły spisali się świetnie co dało drugie miejsce drużynowo.

Ju-jitsu:

Niesamowity wyczyn zawodników Roan Fight Club Mysłowice. Zawodnicy trzeci rok z rzędu wygrywają drużynowo Mistrzostwa Polski w Ju jitsu Sportowym. W dwudniowym turnieju rozgrywanym w katowickim spodku Roan zdobył 33 medale:
Złote medale – 16
Srebrne medale – 10
Brązowe medale – 7
Ogółem zawodnicy zaliczyli aż 40 startów.
Udany start zawodników UKS Karkosz Team na Mistrzostwach Polski w Ju-Jitsu oraz na Rankingowym Turnieju Śląskiego Związku Judo.
Na matach Katowickiego Spodka odbyły się Mistrzostwa Polski w Ju-Jitsu Sportowym gdzie klub oraz miasto reprezentowali zawodnicy zdobywając następujące miejsca:
– Oskar Sikora 1 miejsce
– Mikołaj Zipper 1 miejsce
– Dawid Machna 2 miejsce
Pierwszy dzień zmagań zawodników UKS Judo Mysłowice na macie podczas Mistrzostw Polski Ju jitsu zaowocował – wywalczyli 13 medali, w tym 9 złotych , 1 srebrny i 3 brązowe co dało im 2 miejsce drużynowo po pierwszym dniu rywalizacji.
Ziętek Jakub U 12
5 miejsce wywalczyła Alicja Snarska, która uległa kontuzji i nie mogła kontynuować walki.

W drugi dzień Mistrzostw Polski Ju Jitsu Sportowym klub UKS JUDO zdobył 6 medali indywidualnie . W dwudniowej rywalizacji zajęli 3 miejsce drużynowo.

Judo:

W hali MOSiR Rybnik odbył się Rankingowy Turniej Śląskiego Związku Judo gdzie ekipa UKS Karkosz Team w klasyfikacji medalowej zajęła wysokie 2 miejsce, a zawodnicy wywalczyli następujące miejsca:

Kickboxing:

Zawodnicy PACO Team zaprezentowali swoje umiejętności podczas Lig Battle of Warriors zdobywając 6x złoto i brąz drużynowo.

Lekkoatletyka:

Pasmo sukcesów w UKS „Chromik”Mysłowice, dziewczęta, które wzięły udział w V Dziecięcym Memoriale Ireny Szewińskiej w Konopiskach – Magdalena Malordy w biegu na 300m U12 zdobyła 2 miejsce. Siostra Magdy, Maria, wywalczyła życiówkę na tym samym dystansie 300m w kategorii U14. Alicja Jaśkiewicz ścigała się na dystansie 60m U12 i zdobyła 3 miejsce.
Podopieczni „Chromika” brali także udział w Mistrzostwach Województwa Śląskiego U16 w Sosnowcu.
Na podium stanął Nikodem Klimczak zajmując 2 miejsce w konkurencji skoku w dal, jednocześnie poprawiając swój najlepszy wynik.
Swoje życiówki również poprawili: Zuzanna Barczewska w biegu na 600m, Melania Duży w biegu na 100m i 300m, Marta Fik w biegu przez płotki na 300m, Hanna Hofelmajer w biegu na dystansie 100m.
W Mistrzostawach brali również udział: Zuzanna Dzbik (600m), Paulina Jarosz (100m), Franciszek Jurek (100m w skoku w dal), Nikodem Klimczak ( 100m), Paulina Kozańska (100m uzyskując kwalifikacje do finału), Julita Machaj (100m), Ewa Patałąg (300m), Szymon Płonka (100m), Honorata Sobierajska (300m). W zawodach wzięła również udział sztafeta damska 4×100 metrów w składzie: Paulina Kozańska, Zuzanna Dzbik, Julita Machaj, Honorata Sobierajska, Paulina Jarosz.
59,05s tyle zajęło Stelli Budkowskiej pokonanie dystansu 400m na Mityngu Lekkoatletycznym im Jana Dery w Tychach. Wynik ten pozwolił jej osiągnąć 2 miejsce i poprawić rekord życiowy na tym dystansie.

Cheerleading:

Puchar Polski w Kobylnicy przyniósł dziewczętom z Cheer Move Academy ogrom sukcesów.
Aż trzy I miejsca oraz jedno II miejsce i jedno III miejsce.