Strona główna /
Sport / Sportowe podsumowanie tygodnia
29.05.2024

Sportowe podsumowanie tygodnia

W minionym tygodniu mysłowiccy sportowcy ponownie sprawdzili swoje umiejętności na zawodach.

Zapasy:

Zawodnicy klubu Siła Mysłowice wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym, który odbył się w Raciborzu . Dla większej części ekipy był to pierwszy krok zapaśniczy, który pozwolił im zdobyć cenne doświadczenie, a także przywieźć do Mysłowic medale.
Medale srebrne: Nikolas Wicher, Grzegorz Hornig.
Medale brązowe: Olaf Proksa, Bruno Zehn.

Grappling:

 Justyna Sitko również z klubu Siła Mysłowice została podwójną MISTRZYNIĄ EUROPY w grapplingu. 

Judo:

W dniach 25/26.05.2024 na matach w Bielsku Białej odbył się EUROPEAN JUDO HOPES CUP 2024. W zawodach wzięło udział trzech zawodników z UKS Karkosz Team. Niestety tym razem nie udało się odnieść sukcesu, ale z każdej porażki należy wyciągnąć wnioski – przed Wiktorem Partyką, Szymonem Wojtasem i Filipem Grabskim jeszcze dużo ciężkiej pracy.

Cheerleading:

26.05.2024 r. dziewczyny z Cheer Move zdobyły drużynowo zaszczytne I miejsce oraz wspaniałą nagrodę Grand Prix na I Dance Challenge Poraj Cup 2024.

Dodatkowo w rywalizacji duetowej I miejsce zajął duet Ola i Ania, a II miejsce duet Hania i Zosia.

Lekkoatletyka:

Stella Budkowska i Julia Stolecka z UKS „Chromik” Mysłowice wzięły udział w dwudniowych Mistrzostwach Województwa Śląskiego U18 i U20 w Rudzie Śląskiej (25-26 maja 2024).
Stella pobiegła na dystansie 200m oraz 400m, na którym osiągnęła 4 miejsce i rekord życiowy. Z kolei Julia zrobiła życiówkę na dystansie 800m.