Strona główna /
Sport / Przywitanie Wiosny z Hegemonami
11.03.2024

Przywitanie Wiosny z Hegemonami

Po okresie szlifowania formy oraz warsztatu technicznego i taktycznego nadchodzi czas sprawdzenia się na boisku. Już 16 marca rugbyści Hegemona Mysłowice kolejny raz przepędzą zimę na swój sportowy sposób.

Seniorzy Hegemona Mysłowice w pełnej gotowości przed startem rundy wiosennej

Hegemon Mysłowice, najwyżej sklasyfikowany zespół rugby województwa śląskiego, już 16 marca na własnym boisku rozpocznie rundę rewanżową. Jak przepracowali zimę mysłowiczanie i co ich czeka w najbliższym czasie?

Za Hegemonami intensywny okres przygotowawczy. Jeszcze w starym roku drużyna zorganizowała „Rugbórkę” – towarzyski mecz, w którym zmierzyła się z Frogs Warszawa. W styczniu nastąpiła intensyfikacja przygotowań. Mysłowiccy rugbyści sprawdzili się wtedy z zaprzyjaźnioną drużyną z czeskiego Hawierzowa, a następnie z sąsiadującym w tabeli AZS AWF Warszawa. Kulminacją przygotowań i ostatnim sprawdzianem formy przed startem rundy był zorganizowany w Mysłowicach towarzyski turniej „Rugby Maras”, na którym Hegemoni podjęli nie tylko pierwszoligowych rywali AZS AWF Warszawa i Rugby Wrocław, ale także reprezentację Polski do lat 18.

W kontekście przygotowań do wiosennej części sezonu, trener Hegemona – Marek Odoliński, podkreślił:
„Drużyna przepracowała okres przygotowawczy bardzo solidnie. Zaczęliśmy jeszcze w grudniu. Największym testem dla nas był mecz z kadrą Polski u-18, na który moim zdaniem wyszliśmy w bardzo mocnym składzie. Mecz ten wygraliśmy, z czego byłem i jestem bardzo zadowolony. Dużym wzmocnieniem będzie filar Arek Czech, który kilka tygodni spędził na zgrupowaniu kardy seniorów. Arek nabrał dużo doświadczenia i naprawdę poczuł grę w rugby. Jestem pewny, że w pierwszym meczu w tym sezonie, który rozegramy u siebie ze Spartą Jarocin, nie zabraknie walki. Jesteśmy gotowi na wyzwania, jakie stawia przed nami nadchodząca runda.”

Czas na start

Dzień rozpoczną najmłodsi rugbyści, którzy rozegrają Rugbowe Mistrzostwa Śląska Dzieci i Młodzieży. W turnieju wezmą udział zawodnicy z Rudy Śląskiej, Częstochowy, Nowego Sącza, Rzeszowa, Krakowa i oczywiście Mysłowic. Impreza jest doskonałą okazją do wsparcia młodych talentów oraz obserwacji dynamiki i pasji, jaką niesie ze sobą rugby. Turniej zakończy się pogonią za Marzanną, którą młodzi rugbyści będą musieli zaszarżować, by na dobre przegonić zimę.

Po turnieju chwila odpoczynku od sportowych emocji: Stowarzyszenie Wspólnie Dla Mysłowic przygotowuje poczęstunek i dobrą zabawę przy dźwiękach muzyki, nie zabraknie także wielu atrakcji dla najmłodszych.

Zwieńczeniem dnia pełnego sportowych emocji będzie zapowiedziany już mecz drużyny seniorów. Hegemon Mysłowice podejmie na swoim boisku Spartę Jarocin. Mysłowiczanie z pewnością będą chcieli zrewanżować się za przegraną we wrześniu ubiegłego roku. Start meczu zaplanowano na godz. 14:00.

Wstęp na mecz oraz wcześniejsze wydarzenia jest bezpłatny.

https://mcusercontent.com/bc30058e6b37ab1c04a96b46c/images/9f15a0cc-9f52-c798-1a1c-84aab0ac9012.png

Mat. nadesłany
Fot: Iwona Rozynek