Strona główna /
Sport / Młodziczki Silesii Volley na ósmym miejscu!
14.12.2022

Młodziczki Silesii Volley na ósmym miejscu!

W minioną sobotę młodziczki Silesii Volley rozegrały kolejny turniej. Nasze najmłodsze rywalizują w grupie MISTRZOWSKIEJ o najwyższe miejsca w mistrzostwach Śląska.

Zawodniczki są o 2 lata młodsze od starszych koleżanek z innych zespołów, ale nie przeszkadza im to w  zdobywaniu cennego doświadczenia i rywalizują z najsilniejszymi na Śląsku. W stawce ponad 50 zespołów Silesia jest na 8 miejscu. W sobotę, 8 grudnia zespół rozegrał 2 spotkania z drużynami, które zajmują 3 i 4 miejsce na Śląsku. Przewaga fizyczna i motoryczna była po stronie obu zespołów, zatem turniej był trudną, ale dobrą lekcją.

W spotkaniach było kilka dobrych momentów, ale też wiele „dziecięcych” błędów. Nasze młodziczki chwilami podejmowały rywalizację jak równy z równym, ale przewaga siły w ataku, zagrywki i wzrost przeciwnika była wyraźna.

Bardzo pozytywnie zaprezentowała się Maja Bilska i Oliwia Podolska. Oliwia bardzo dobrze przyjmowała zagrywkę i tak samo jak Maja bez stresu próbowała rywalizować na siatce.

Silesia Volley – MKS Dąbrowa Górnicza: 0-2 ( 13,12)
Silesia Volley – MOSM Tychy: 0-2 (13,19)

Jesteśmy dumni z mysłowickich siatkarek, które nieprzerwanie pną się w górę oraz gratulujemy trenerowi, który wierzy w swoje zawodniczki i robi wszystko, by zamierzony cel został osiągnięty.

Skład Silesii Volley: Michalak, Pruksa, Wójcik, Bilska, Majcherczyk, Pęcak, Kaszyca-libero , zmiany: Rotko, Brzóska, Podolska, Stępnik

Trener: Sebastian Michalak