Strona główna /
Sport / Kolejne sukcesy KS „Mysław”
24.02.2021

Kolejne sukcesy KS „Mysław”

W niedzielę 21 lutego 2021 roku w Łaziskach Górnych, został rozegrany Otwarty Turniej Wojewódzki młodzików. Aż 104 młodych tenisistów stołowych wzięło udział w zawodach a najliczniejszą ekipę klubową stanowili zawodniczki oraz zawodnicy KS Mysław Mysłowice. Nasze miasto reprezentowało aż 14 mysłowiczan!

Warto wspomnieć, że wśród całej ekipy KS Mysław tylko Emilia Pięcarska i Konrad Pisarzowski rywalizowali z rówieśnikami lub młodszymi zawodnikami, co patrząc po uzyskanych wynikach bardzo dobrze rokuje na przyszłość.

Na pochwałę zasługują praktycznie wszyscy zawodnicy i zawodniczki naszego klubu. Najlepszy wynik uzyskała E. Pięcarska, która zdobyła 4 miejsce. Bardzo dobre zawody rozegrali uczeń klasy III A szkoły sportowej, 10-latek Andrzej Ratka, który będąc przed turniejem z nr 32 wywalczył miejsce w 13 – 16. Jego koleżanka z klasy Lena Tomecka również rozegrała świetne zawody, będąc z nr 32 przed zawodami wygrała z kilkoma starszymi przeciwniczkami i zdobyła miejsce 25-32.

Bracia Pisarzowscy Witold i Konrad oraz Tobiasz Malinoski uplasowali się na miejscach wyższych niż byli sklasyfikowani przed turniejem. Wyniki zawodników KS Mysław mogły być jeszcze lepsze ale nie sprzyjało nam szczęście w losowaniu.

Kilka spotkań było „bratobójczych”, Igor Ptak grał z Barkiem Brutankiem, A. Ratka z V. Vinarskim czy A. Malinowska z A. Osiecką. Dodatkowo na początku turnieju kilka razy nasi klubowicze „trafili” na rywali starszych oraz z pierwszej 4 województwa. Niestety w drugiej rundzie L. Tomecka, A. Ratka, T. Malinowski oraz E. Pencarska odpadali z walki o miejsca 1 z zawodnikami nr. 1 lub 2 turnieju.

Waleczność i postawa młodziutkich zawodników z Mysłowic pozwala mieć nadzieję że za rok lub dwa będziemy cieszyli się z ich jeszcze lepszych wyników na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim czego z całego serca im życzymy.

Gratulacje dla wszystkich zawodników i zawodniczek KS „Mysław „ Mysłowice.

Mat. nadesłany!