Strona główna /
Sport / Grand Prix Polski młodzików w tenisie stołowym
25.09.2023

Grand Prix Polski młodzików w tenisie stołowym

W dniach 22-24 września br. w Olkuszu odbyło Grand Prix Polski młodzików w tenisie stołowym. Uczeń mysłowickiej Szkoły Sportowej Andrzej Ratka został sklasyfikowany na miejscu 9-12.

W dniach 22-24 września br. w Olkuszu odbyło Grand Prix Polski młodzików w tenisie stołowym. W turnieju brało udział 64 najlepszych w Polsce zawodników do lat 13. Bardzo dobre wyniki uzyskał uczeń Szkoły Sportowej  w Mysłowicach Andrzej Ratka. Na 64 startujących tenisista stołowy reprezentujący Klub Sportowy Mysław był rozstawiony z numerem 37.

W sobotę mysłowiczanin, by móc dostać się do najlepszej 16 w kraju musiał pokonać pięcioro zawodników. Po znakomitej, bardzo ciężkiej walce Andrzej pokonał tenisistów stołowych z Chełmna, Szczytników, Torunia, Olesna i Białegostoku oraz zapewnił sobie miejsce w najlepszej 16 w Polsce. Regulamin zawodów jest tak skonstruowany, że na tym etapie, po jednej porażce Andrzej mógł zająć miejsce w przedziale 9-12. Po zaciętym meczu w 1/16 Andrzej przegrał z zawodnikiem z Grudziądza. Następnie wygrał kolejny mecz i ostatecznie został sklasyfikowany na miejscu 9-12. Bycie w pierwszej 10 w Polsce to wielkie osiągnięcie. Wielkie gratulacje dla ucznia Andrzeja Ratka oraz trenera Fomina.