Strona główna /
Sport / Finały Wojewódzkie Szkół Podstawowych w tenisie stołowym!
02.12.2021

Finały Wojewódzkie Szkół Podstawowych w tenisie stołowym!

1 grudnia 2021 roku w Łaziskach rozegrane zostały Finały Wojewódzkie Szkól Podstawowych w tenisie stołowym dla uczniów klas 6 i młodszych. Po wieloetapowych eliminacjach do grona najlepszych 8 szkół województwa śląskiego awansowali uczennice oraz uczniowie Szkoły Sportowej z Mysłowic.

Znakomicie zagrali młodzi tenisiści stołowi reprezentujący nasze miasto i szkołę. Drużyna dziewczyn w składzie: Anastazja Malinowska, Amelia Osiecka, Lena Tomecka wywalczyła medal brązowy ulegając 1:3 w meczu półfinałowym.

Honorowy punkt dla naszej drużyny zdobyła Anastazja która była blisko pokonania kolejnej przeciwniczki. W meczu o 3 miejsce nasze dziewczyny nie dały żadnych szans rywalkom z Bytomia wygrywając 3:0 całe spotkanie, nie tracąc żadnego seta w poszczególnych meczach.

Drużyna chłopców w składzie: V. Vynarskiy, W. Pisarzowski i A. Ratka wywalczyła medal srebrny. Mysłowiczanie przegrali tylko w finale z uczniami ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Tenisa Stołowego z Czechowic.

Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich medalistów Szkoły Sportowej im. Olimpijczyków Śląskich z Mysłowic.

Na naszych uczniów czekała nie lada niespodzianka. Jednym z opiekunów okazał się Krzysztof Wielicki polski wspinacz, taternik, alpinista i himalaista. Piąty człowiek na Ziemi, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnych zdjęć, pytań oraz krótkich opowieści o karierze utytułowanego sportowca.

Źródło: MOSiR, medincusactive.pl