Strona główna /
Sport / 29 edycja Memoriału Jerzego Chromika – przedłużenie zapisów!
06.10.2021

29 edycja Memoriału Jerzego Chromika – przedłużenie zapisów!

Do 29 edycji Memoriału Jerzego Chromika w ramach Triady Trójkąta Trzech Cesarzy coraz bliżej. Z uwagi na duże zainteresowanie biegiem MOSiR zdecydował się wydłużyć możliwość rejestracji zawodników do 10 października 2021 r. do godz. 23:59.

Mapa trasy biegów podczas 29 Memoriału Jerzego Chromika (po zalogowaniu można również pobrać plik GPX https://mosir.myslowice.pl/wp-content/uploads/2021/10/mapa_instrukcja_21.jpg – instrukcja)

Dystans 15 KM
Dystans 5 KM

Kod QR:

Dystans 15 KM
Dystans 5 KM

Formularz zgłoszeniowy do biegu – kliknij tutaj -> https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6363

Kim był Jerzy Chromik?

20 października 1988 roku w Katowicach w wieku 56 lat umiera wybitny lekkoatleta oraz sportowiec – olimpijczyk, rekordzista świata i starego kontynentu, mistrz Europy, jedenastokrotny mistrz i 23 -krotny rekordzista Polski w biegach średnio i długodystansowych.

Rok później MOSiR Mysłowice przeprowadza pierwszy Memoriał poświęcony jego pamięci, a następnie co roku – zawsze jesienią, o okolicach rocznicy jego śmierci – odbywają się kolejne (aż do roku 2008 włącznie), memoriałowe biegi uliczne na dystansie 15 km.

Trasa biegu prowadziła z centrum Mysłowic do dzielnicy Kosztowy, gdzie urodził się, wychował, spędził młodość i trenował Jerzy Chromik.

Po tej czteroletniej przerwie, od 2013 r. sympatycy biegania znów mogli uczestniczyć w naszym mieście w kolejnych memoriałowych biegach, lecz co rocznie są to już biegi uliczne na dystansie 10 km
To już 29 edycja!

Tegoroczna edycja wnosi parę nowości, bieg główny będzie liczyć 15 km. Dodatkowo dla wszystkich zapalonych biegaczy którzy również pragną uczestniczyć w tym fantastycznym sportowym wydarzeniu i skompletować trofeum Trójkąta Trzech Cesarzy a dystans 15 km jest jeszcze zbyt wymagający, proponujemy udział w biegu rekreacyjnym na dystansie 5 km.

MOSiR’owi zależy aby całe rodziny mogły uczestniczyć w organizowanym przez nas wydarzeniu sportowym dlatego oprócz dorosłych, dzieci oraz młodzież będzie mogła spróbować swoich sił.

Tradycyjnie młodzi lekkoatleci będą rywalizować na dystansach: 150 m, 400 m i 800 metrów i otrzymać piękny, przygotowany specjalnie dla nich medal. 29 Memoriał Jerzego Chromika to wydarzenie, podczas którego każdy znajdzie coś dla siebie.

Zasady uczestnictwa, kategorie wiekowe i inne szczegółowe informacje, zawarte są w Regulaminie 29 Memoriału Jerzego Chromika, zamieszczonym na stronie: MOSiR w zakładce – Dokumenty.
Triada Trójkąta Trzech Cesarzy 2021

Trójkąt Trzech Cesarzy był miejscem wyjątkowym. Do zakończenia pierwszej wojny światowej był znany niemal w całej Europie. Dzisiaj już trochę zapomnianemu swoistemu pomnikowi historii pragną przywrócić dawny blask oraz rozpoznawalność.

Dlatego w ich głowach zrodził się pomysł na unikatowy na skalę naszego województwa projekt. Łącząc siły z naszymi sąsiadami: Sosnowcem oraz Jaworznem, po miesiącach wytężonej pracy, wspólnych spotkaniach i dyskusjach, powołujemy do życia Triadę Trójkąta Trzech Cesarzy.

Trzy biegi – jedno trofeum, każdy z uczestników który ukończy trzy biegi organizowane przez: Mysłowice, Sosnowiec i Jaworzno uzyska tytuł zdobywcy Triady Biegowej Trójkąta Trzech Cesarzy 2021 oraz skompletuje przepiękny medal, który po połączeniu tworzy statuetkę.
Trofeum Triady będzie wyglądało imponująco.

Kształt medalu odzwierciedla obecna granice administracyjne miast Mysłowice, Sosnowiec i Jaworzno naniesione na historyczną fotografię Trójkąta Trzech Cesarzy. Punkt połączenia trzech medali z naniesionym zbiegiem rzek Biała i Czarna Przemsza to właśnie historyczne trójstyk trzech zaborów.

Rzeki naniesiono na medal będą wykonane techniką emaliowania. Każdy z medali ma spore wymiary, a bezpłatny ekspozytor do zamontowania kompletu trzech będzie miał wysokość 18 cm.

Źródło: MOSiR