Strona główna /
Mysłowice na Językach / Pierwszy w Polsce zielony park w centrum logistycznym otwarty w Mysłowicach
23.10.2025

Pierwszy w Polsce zielony park w centrum logistycznym otwarty w Mysłowicach

22 października 2025 roku odbyło się uroczyste otwarcie Logicor Serenity Park. To pierwszy w Polsce ogólnodostępny park zlokalizowany w centrum logistycznym - 4 hektary zielonej przestrzeni zaprojektowanej z myślą o ekologii, edukacji i rekreacji.

22 października, 2025: Logicor, wiodący właściciel, deweloper i zarządca nieruchomości logistycznych w Europie oddał do użytku pierwszy w Polsce ogólnodostępny park zlokalizowany w centrum logistycznym. W Mysłowicach odbyło się uroczyste otwarcie Logicor Serenity Park, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, partnerzy biznesowi Logicor oraz mieszkańcy. Mogli oni jako pierwsi odkryć cztery hektary zielonej przestrzeni zaprojektowanej z myślą o ekologii, edukacji i rekreacji.

Serenity Park to wyjątkowy przykład integracji przemysłowej infrastruktury z naturą. Projekt, w pełni sfinansowany przez Logicor powstał w ramach kompleksu Logicor Mysłowice, oferując mieszkańcom i pracownikom parku przemysłowego miejsce odpoczynku, inspiracji i kontaktu z przyrodą. To coś więcej niż inwestycja – to manifest odpowiedzialnego podejścia do rozwoju przestrzeni wspólnych.

Za projekt krajobrazu odpowiada Katarzyna Kobierska ze studia KAKobierska, która stworzyła harmonijną przestrzeń łączącą nowoczesny design z bioróżnorodnością.

Wśród licznych elementów parku znalazły się:

  • naturalne ścieżki piesze i rowerowe,
  • miejsca odpoczynku i integracji,
  • strefy kreatywnej zabawy dla dzieci,
  • punkt widokowy na zachody słońca,
  • tablice edukacyjne oraz siedliska dla zwierząt – od owadów po ptaki i ssaki.

O koncepcji roślinności opowiedzieli podczas wydarzenia Karolina Nawrot i Karol Podyma – założyciele m.in. Fundacji Kwietna, którzy współtworzyli przyrodniczą część projektu. Dzięki ich zaangażowaniu Serenity Park stał się miejscem przyjaznym zarówno ludziom, jak i naturze. Dla uczestników otwarcia przygotowano liczne atrakcje m.in. poczęstunek z food trucków oraz warsztaty mindfulness w formie spaceru uważności w parku. W kameralnych, maksymalnie 10-osobowych grupach mieszkańcy wyruszyli oznaczoną ścieżką wyciszenia, poznając proste praktyki uważności i ćwiczenia oddechowe.

Logicor Serenity Park zajmuje powierzchnię czterech hektarów i stanowi integralną część kompleksu Logicor Mysłowice – nowoczesnego centrum logistycznego zlokalizowanego przy drodze ekspresowej S1, w pobliżu autostrady A4 i centrum Katowic. Projekt jest w pełni sfinansowany przez Logicor i wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju firmy, której celem jest tworzenie przestrzeni sprzyjających jakości życia i pracy.

Logicor jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nieruchomości logistycznych w Europie. To ponad 19 milionów metrów kwadratowych powierzchni magazynowej zlokalizowanej w kluczowych węzłach transportowych oraz w pobliżu dużych aglomeracji, co pozwala wspierać ponad 2,000 klientów. Główna siedziba Logicor znajduje się w Londynie i Luksemburgu, a zespoły działają w całej Europie. Nieruchomości oraz siła sieci firmy umożliwiają codzienne przemieszczanie towarów klientów w łańcuchu dostaw i ich trafianie do społeczeństwa. Więcej informacji na stronie: www.logicor.eu