Strona główna /
Miasto na Luzie / Werusha w Schronie Muzycznym MASH
29.05.2023

Werusha w Schronie Muzycznym MASH

WERUSHA – muzyczne trio z Krakowa, założone przez aktorkę oraz dwóch muzyków. W pełni autorska muzyka. Wszechstronni artystycznie i zawodowo, we wspólnym projekcie stawiają na łączenie popu, folku, bluesa z poezją współczesną, której autorką jest liderka zespołu – Weronika. Kobiecy punkt widzenia, w zestawieniu z charyzmatyczną i niebanalną muzyką, to obietnica wspaniałych, muzycznych przeżyć. WERSHUA zagra już w najbliższy piątek (2 czerwca) w Schronie Muzycznym MASH.
WERUSHA swoje narodziny miała w styczniu 2022 roku. Swoim debiutanckim singlem “Aniołki” podbili serca miłośników muzyki akustycznej i soft folkowej. Klip do tego utworu nagrywany był w Bieszczadach (Werusha Aniołki YT). Trasa koncertowa, która miała miejsca w 2022 roku przysporzyła grupie nowe rzesze fanów. Werusha gra zarówno w małych, kameralnych miejscach, po duże sceny i festiwale muzyczne. Werusha była gościem muzycznym m.in w Polskim Radiu, Dzień Dobry TVN. W planach na rok 2023 jest trasa promująca pierwszą, debiutancką płytę długogrającą pt „Sama w domu jęczę”. Koncert w mysłowickim klubie Schron Muzyczny MASH będzie częścią trasy koncertowej, promującej to Wydawnictwo.
Weronika Werusha Kowalska, jest aktorką Teatru Ludowego i Teatru Stu w Krakowie, natomiast tworzenie muzyki i dzielenie się swoim śpiewem i tekstami, zajmuje szczególne miejsce w jej sercu. Maciek i Marcin, to znakomici krakowscy muzycy, absolwenci Akademii Muzycznej (Katowice, Kraków, Rzeszów).
Zespół w składzie:
Weronika Kowalska – wokal, skrzypce, cajon,
Maciej Salus – gitara, wokal,
Marcin Chatys – kontrabas, wokal.
2 czerwca
Schron Muzyczny MASH
ul. Wojska Polskiego 3
godz. 19.00
Bilety w cenie 40 zł dostępne TUTAJ lub w cenie 45 zł na bramce w dniu koncertu.