Strona główna /
Miasto na Luzie / „W kręgu indiańskich tajemnic”. Obóz harcerski Mysłowickiego Szczepu “Zielony Płomień”
04.03.2021

„W kręgu indiańskich tajemnic”. Obóz harcerski Mysłowickiego Szczepu “Zielony Płomień”

Mysłowicki Szczep “Zielony Płomień” od początku swojego istnienia organizuje co roku obozy dla harcerskiej młodzieży. W zeszłym roku pandemia Im w tym nie przeszkodziła i mają nadzieję, że i w tym roku poradzą sobie z tym ogólnoświatowym problemem i obóz się odbędzie.

W lipcu zapraszają młodzież do przeżywania z Nimi przygód “W kręgu indiańskich tajemnic”

– Przeniesiemy się na amerykańskie prerie, gdzie spotkamy bizony, które będziemy śledzić po zaginionych w trawie ścieżkach, nauczymy się jeździć na mustangach i pływać na canoe, będziemy zdobywać kolorowe pióra do naszych pióropuszy, tańczyć przy ognisku i radzić z wodzami w indiańskim tipi –  mówi Anna Berzowska.

– Zapraszamy nie tylko harcerzy, nasz krąg przyjaźni jest otwarty! Bo przeżywając przygody na obozie, można równocześnie rozpocząć inną życiową przygodę – zostać harcerzem! – dodaje.

Tegoroczny obóz szczepu odbędzie się w bazie obozowej Hufca ZHP Katowice w Zarzeczu, nad Jeziorem Żywieckim, w dniach 5 – 18 lipca. Uczestnicy zakwaterowani będą w namiotach, zgodnie z ograniczeniami “covidowymi” i obowiązującym reżimem sanitarnym. Najmłodsi – zuchy – mają zarezerwowane miejsce w drewnianych domkach zuchowych.

Żeby zapisać się na obóz należy:
– wysłać e-mail ze zgłoszeniem, w którym należy podać imię i nazwisko dziecka oraz informację czy należy do ZHP i do jakiej drużyny, na adres: anna.berzowska@zhp.net.pl
– wpłacić zadatek w kwocie 300,00 zł na konto Hufca ZHP Mysłowice 40 1240 4315 1111 0000 5302 4798 (tytuł: zadatek obóz Zarzecze imię i nazwisko)
– zgłoszenia przyjmujemy do 30 kwietnia (a ilość miejsc jest ograniczona!).

UWAGA! Honorujemy BONY TURYSTYCZNE! Jeśli ktoś ma do wykorzystania tzw. bon turystyczny przyznawany w związku z pandemią, może nim uiścić część kosztu obozu.

Szczep „Zielony Płomień” organizuje swoje obozy dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 16 lat. Zajęcia prowadzone są metodą harcerską i odpowiednio dobrane do grup wiekowych: zuchów (dzieci szkół podstawowych, klas 1-3), harcerzy (dzieci szkół podstawowych, klas 4-6) i harcerzy starszych (dzieci szkół podstawowych, klas 7-8 i pierwszych klas szkół średnich).

Opiekę na obozie sprawują wychowawcy – instruktorzy harcerscy, doświadczeni w pracy z dziećmi mimo młodego wieku i oczywiście posiadający stosowne uprawnienia.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytania, coś trzeba wyjaśnić, dopowiedzieć, rozwiać wątpliwości – zapraszamy do kontaktu z komendantką obozu Anną Berzowską. Można pisać maile (na adres podany wyżej), albo dzwonić pod nr tel. 692875924.

Mat. nadesłany!