Strona główna /
Miasto na Luzie / Mini formacja Fire Kids One na mistrzostwach świata w Szwecji
29.07.2022

Mini formacja Fire Kids One na mistrzostwach świata w Szwecji

Mini formacja Fire Kids One szykuje się do udziału w mistrzostwach świata IDO World Disco Dance & Disco Freestyle Championships w Szwecji, w którym będą reprezentowały nasz kraj. Grupę tworzy siedem dziewczynek, w tym mysłowiczanka Zuzanna Kozieł. W sieci powstała zbiórka na sfinansowanie ich wyjazdu

Zuzia na co dzień tańczy w formacji Fire Kids. Dodatkowo wraz z sześcioma pozostałymi dziewczynkami tworzą od 10 miesięcy mini formację Fire Kids One. W grupie oprócz Zuzi tańczą Kinga, Łucja, Zosia, Ola, Malwina i Helena.

Dziewczynki zostały docenione na wielu polskich turniejach, w tym najważniejszym na Krajowych Mistrzostwach IDO, gdzie uzyskały tytuł wicemistrza Polski. Następnie reprezentowały Polskę na Mistrzostwach Europy, które odbyły się 26 czerwca w Chomutovie w Czechach, zdobywając 8. miejsce. Klasyfikując się w pierwszej dziesiątce najlepszych mini formacji w Europie, zespół został powołany do reprezentowania Polski na najbliższych Mistrzostwach Świata, które odbędą się 15-18 września w Katrineholm w Szwecji.

Koszt uczestnictwa w tak prestiżowych zawodach dla całej siódemki to blisko 30.000 zł. Składa się na to przejazd, zakwaterowanie oraz wyżywienie. Wszystkie dotychczasowe wydatki związane z wyjazdami na zawody krajowe i zagraniczne były finansowane przez ich rodziny i najbliższych. Rodzice dziewczynek pokryli już koszty treningów, warsztatów i strojów turniejowych.

Na portalu zrzutka.pl powstała zbiórka na której Fire Kids One zbierają fundusze umożliwiające im wyjazd do Szwecji i spełnienie marzenia o udziale w mistrzostwach.

Źródło: itvm.pl