Strona główna /
Miasto na Luzie / Mermaid Pole Studio
16.01.2024

Mermaid Pole Studio

Już niedługo nastąpi oficjalne otwarcie Mermaid Pole Studio. To nowa szkoła Pole Dance, która znajduje się przy ul. Wojska Polskiego 3 w Mysłowicach. Szkoła oferuje zajęcia Pole Dance, Pole Art, Exotic Pole, Stretching, a także zajęcia skupiające się na zdrowiu kręgosłupa.

Fot. PI RAZY OKO

Ewa Stec – certyfikowany instruktor pole dance, absolwent AWF Katowice na kierunku “Aktywność fizyczna i żywienie”, instruktor fitness – specjalizacja “Funkcjonalny trening siłowy”, aktywny instruktor pole dance od 2019 roku. By przybliżyć czytelnikom temat nauki Pole Dance, a także przedstawić postać Ewy – instruktorki i właścicielki Mermaid Pole Studio, przeprowadziliśmy z nią wywiad.

Kiedy i dlaczego zaczęłaś trenować właśnie pole dance?

– Zaczęłam trenować pole dance w październiku 2014 roku – byłam wtedy w klasie maturalnej i chciałam znaleźć sposób na odskocznię od nauki. Już wtedy widziałam filmiki z rurki na instagramie i strasznie mi się to podobało. Rodzicom powiedziałam, że chcę iść na zajęcia z tańca nowoczesnego, bo bałam się jak to odbiorą i takim sposobem wylądowałam na pierwszych zajęciach pole dance. Pamiętam je do dziś – niesamowicie bolały mnie ręce, piekła skóra i nic mi wychodziło… Nie miałam przeszłości sportowej, wszystko trzeba było dopiero wypracować. Przeszło mi wtedy nawet przez myśl by zrezygnować, ale wszyscy znajomi mówili, że mam słomiany zapał i zaraz to rzucę więc się uparłam, że ja im jeszcze pokażę!

Czy od zawsze chciałaś być instruktorem?

– Przez pierwsze lata trenowania nie myślałam o byciu instruktorem – nie myślałam nawet, że rurka tak bardzo zawładnie moim życiem… Dopiero po kilku latach kiedy bardziej wkręciłam się w całą społeczność pole dance, nawiązałam przyjaźnie z innymi trenującymi dziewczynami i poczułam, że w końcu zaczyna mi to wychodzić to pomyślałam, że chciałabym się tą pasją dzielić – i uczyć tego innych. 

Jakie korzyści mogą płynąć z trenowania pole dance?

– Pole dance rozwija całe nasze ciało, pozwala nam budować siłę, zwiększa nasze zakresy ruchu i kształtuje naszą koordynację. Natomiast myślę, że najlepsze korzyści to te, których na pierwszy rzut oka nie widać – pole dance pomaga nam w akceptacji własnego ciała,  kształtuje nasze poczucie wartości i pozwala docenić możliwości jakie to ciało nam daje. Pole dance ukształtowało mój charakter – nauczyło mnie wytrwałości i cierpliwości a także szacunku do własnego ciała i jego możliwości.

Czy stretching, który również jest w ofercie jest ważny w nauce pole dance?

– Stretching jest ważny zarówno przy nauce pole dance jak i dla utrzymania ogólnej sprawności ciała. Nasze zajęcia stretchingu dążą do przywracania równowagi w organizmie – zniesienia nadmiernych napięć, wzmocnienia słabych stron i poprzez zrozumienie sygnałów płynących z naszego ciała zwiększaniem jego możliwości. 

Czym exotic różni się od pole dance? Czy trzeba znać podstawy pole dance, by móc zacząć exotic?

– Pole dance to zajęcia, na których uczymy się obrotów, figur i ich połączeń na rurce w sportowym wydaniu. Natomiast exotic pole dance to zajęcia, na których pracuje się głównie nad choreografiami tanecznymi i wykorzystuje się charakterystyczne buty, tak zwane “szklanki”, które mają wysoką platformę, którą się wykorzystuje w tańcu. Warto poznać podstawy pole dance by łatwiej i szybciej odnaleźć się w exotic pole. Te zajęcia fantastycznie się uzupełniają – na pole dance budujemy siłę, gibkość i koordynację a na exotic płynność i lekkość ruchów.

Kiedy poczułaś, że otworzenie własnej szkoły jest twoim marzeniem i w jakim czasie udało ci się je zrealizować?

– Gdy zaczęłam pracować jako instruktor wiecznie coś mi przeszkadzało w miejscach, w których pracowałam – często nie zgadzałam się z zasadami prowadzenia tych miejsc i myślałam o tym, że ja zrobiłabym to inaczej – tymczasem musiałam się dostosować do panujących tam zasad. To nie były złe miejsca – ja po prostu od zawsze miałam swoją wizję i nie lubiłam się dostosowywać do innych. Pierwszy raz pomyślałam o własnej szkole już 3 lata temu gdy zostałam zwolniona z pierwszej szkoły, w której uczyłam. Niestety w tamtym czasie nie udało mi się znaleźć lokalu, który spełniałby moje oczekiwania i chyba nie byłam jeszcze do końca psychicznie gotowa na taki krok. Teraz, 3 lata później poczułam, że to jest ten moment by wziąć życie w swoje ręce i zacząć działać na swoich zasadach.

Jeśli miałabyś dać radę osobie, która chciałaby zacząć przygodę z rurką, to jak ona by brzmiała?

– Nie bój się spróbować – odkładanie tego na później nie sprawi, że nagle poczujesz się wystarczająco gotowa by zacząć – nie musisz być silna, gibka czy zgrabna…Zaczynamy od podstaw, nasze zajęcia przygotują Cię do kolejnych etapów nauki! Zapraszamy na zajęcia do Mermaid 🙂

Oficjalne otwarcie nastąpi 20 stycznia br. Więcej informacji znajduje się na fanpage’u Mermaid Pole Studio na facebooku. Poniżej zamieszczamy oferta zajęć oraz cennik.