Strona główna /
Miasto na Luzie / Czy Prezydent Wójtowicz należy do partii politycznej?
30.06.2023

Czy Prezydent Wójtowicz należy do partii politycznej?

Wielokrotnie spotkaliśmy się z pytaniem, czy Prezydent Wójtowicz należy do partii politycznej. Wcześniej Wójtowicz należał do ruchu Bezpartyjnych Samorządowców, który właśnie przekształca się w partię polityczną, dlatego wydał oświadczenie w tej sprawie - "Stosowanie metod wykluczania oponentów przez podszywanie się pod nich i zawłaszczanie ich nazwy nie wpisuje się w moje wartości. Nie chcę być identyfikowany z takimi działaniami."
Zachęcamy do zapoznania się z poniższym oświadczeniem.
„Ruch samorządowy właśnie przekształca się w partię polityczną. To zrozumiałe ze względów formalno-prawnych i finansowych, ale niestety zaprzecza głównej idei, która do tej pory mu przyświecała.
Funkcjonowanie samorządów musi odbywać się z poszanowaniem dla wszystkich – w tym osób i ugrupowań o innych poglądach politycznych. Stosowanie metod wykluczania oponentów przez podszywanie się pod nich i zawłaszczanie ich nazwy nie wpisuje się w ten kanon, ani w moje wartości.
Nie chcę być identyfikowany z takimi działaniami.
Wierzę w normalną Polskę i chcę współpracować z każdym, kto może przyczynić się do rozwoju Mysłowic i całego regionu śląskiego. Istnieją jednak granice, których nie wolno przekraczać. Dlatego z dniem dzisiejszym wycofuję się z ruchu Bezpartyjnych Samorządowców. Jego ideałom mówię TAK. Rejestracji partii i zastosowanym w jej trakcie próby zawłaszczenia obcej nazwy – stanowcze NIE.
Chcę pozostać bezpartyjnym prezydentem i dzięki tej niezależności, nadal dbać o dalszych rozwój mojej Małej Ojczyzny i regionu. Czas spędzony w ruchu Bezpartyjnych Samorządowców był bardzo owocny, poznałem tam wspaniałych ludzi, radnych różnych szczebli, wójtów, burmistrzów i prezydentów. To osoby, które są w stanie odmienić Polskę.
W krótkim czasie wypracowaliśmy wiele dobrych rozwiązań, które z pewnością warto zastosować w pracy na rzecz szeroko pojętej samorządności.
Dziękuję za ten czas i trzymam kciuki za mądre działania. Będę Wam nadal gorąco kibicował.” – pisze Prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz.
Z powyższego tekstu wynika, iż Wójtowicz był prezydentem bezpartyjnym i takim chce pozostać.