Strona główna /
Kultura i Edukacja / Zaduchy Jazzowe: Arek Skolik Quartet
21.10.2021

Zaduchy Jazzowe: Arek Skolik Quartet

Z miłości do tradycji pod wodzą Arka Skolika. Cztery indywidualności, które łączy miłość do jazzu głównego nurtu, do brzmienia lat 60tych.

13/11/2021
g. 19:00
MOK Brzezinka / Laryska 5
wstęp: 30 zł

Arek Skolik – urodzony w 1970 roku w Częstochowie perkusista, kompozytor jazzowy i aranżer, został obdarzony tytułem „najlepszego perkusisty roku” przez miesięcznik „Gitara Bas i Bębny”, a także otrzymał nagrodę prezydenta miasta Gliwic za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury muzycznej. Od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma JAZZ FORUM jako perkusista jazzowy. Również od wielu lat członek Stowarzyszenia Muzycznego Śląski Jazz Club. Nieprzeciętnie muzykalny, o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go wśród grona najlepszych perkusistów w kraju. Arek Skolik współpracował grając koncerty i nagrywając płyty z takimi artystami jak: Nigel Kennedy, John Zorn, Lee Konitz, Steve Logan, Ronnie Cuber, Nina Stiller, Leszek Możdżer, Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Jacek Niedziela, Wojciech Niedziela, Tymon Tymański, Stanisław Soyka, Ziut Gralak, Wojtek Puszkek, Romek Twarożek, Joachim Mencel, Irek Głyk, Janusz Muniak, Maciej Sikała, Tomasz Szukalski, Piotr Baron, Piotr Wojtasik, Jarek Śmietana, Wojciech Karolak, Piotr Cieślikowski, Shakin’ Dudi.

Paweł Palcowski – trębacz, wykładowca, doktorant i absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Wraz ze swoim kwintetem wydał autorską płytę „Old Fashioned Mood”, która spotkała się z licznymi dowodami uznania (np. pierwsze miejsce na listach przebojów sklepu DiskUnion w Tokyo, Debiut Roku 2019, oraz 9. miejsce w rankingu polskich płyt roku 2019 w Audycji Polskiego Radia Adama Dobrzyńskiego). Współpracował i grał z największymi polskimi i światowymi muzykami jazzowymi, m.in.: Ron Carter, Ed Cherry, Mike Moreno, Jamie Cullum.

Tomasz Białowolski – pianista jazzowy, akompaniator i nauczyciel. Ma na swoim koncie koncerty z polskimi legendami saksofonu – Januszem Muniakiem i Janem „Ptaszynem” Wróblewskim. Jako akompaniator współpracuje z wokalistami podczas corocznych Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Współpracuje z krakowskim teatrem muzycznym Variete jako akompaniator (Legalna Blondynka – 2015, Variete Film Show – 2016) oraz kierownik muzyczny farsy muzycznej autorstwa Johna Chapmana i Raya Cooneya pt. „Dziewczyna z Plakatu” w reżyserii Janusza Szydłowskiego (2016) – jest autorem kompozycji i aranżacji muzycznych.

Maciej Kitajewski – Maciej Kitajewski – basista, ma 28 lat, kończył „katowicki jazz” w klasie Michała Barańskiego i dobrze wie, że relacja z czterema strunami bywa przewrotna. Zniechęcony kontrabasem w początkach edukacji muzycznej zarzucił go na rzecz elektrycznej basówki, by później znów zmierzyć się z tym gigantem wśród chordofonów smyczkowych. Jak na basistę przystało, prowadzi bogate w kolaboracje życie sidemana – w zespołach m.in. Adama Jarzmika, Pawła Palcowskiego i New Brand Quintet.

Bilety do nabycia w kasach MOK i na portalu Kup Bilecik. Miejsca nienumerowane ze względu na zmieniającą się sytuację pandemiczną.

Źródło: MOK