Strona główna /
Kultura i Edukacja / Wystawa prac Danuty Paprockiej
25.10.2023

Wystawa prac Danuty Paprockiej

W Mysłowickim Ośrodku Kultury od 28 października do 31 grudnia br. odbędzie się wystawa "Natura!!!" prac autorstwa Danuty Paprockiej.
MOK ul.Grunwaldzka 7
Galeria Mała M2
28.10.2023 r. od godz. 17:00.
Opis:
„Natura!!!” pod takim tytułem będzie można zobaczyć wystawę prac pasjonatki, amatorki malarstwa Danuty Paprockiej.
Przygoda życia, bo tak autorka traktuje swój czas spędzony przy sztaludze, to każdorazowo odkrywanie nowego tematu, koloru czy kształtu.
Jako pracująca babcia z przyjemnością dzieli swój wolny czas pomiędzy pędzle, farby, a ukochanego wnuka Filipa , który jako jeden z pierwszych wyraża swoje zdanie na temat nowego obrazu.
Ciągła nauka dobierania kolorów, uchwycenia tematu, ogarnięcia farby olejnej na płótnie oraz porównywanie prac z innymi twórcami na wystawach jest także źródłem zmian jakie zachodzą na obrazach Pani Danuty w kwestii formy, interpretacji czy sposobu wyrażenia emocji.
Pierwsza wystawa na której zaprezentowano prace Pani Danuty to Stoisko Cinnamon w Silesii w Katowicach w 2017 – niezapomniane przeżycie i pierwsze reakcje obcych ludzi. Wystawy zbiorowe w Muzeum w Bytomiu , w Domu Kultury w Chorzowie , w Muzeum w Rudzie Śląskiej , Wieże KWK Polska, w Domu Kultury w Bielsku-Białej oraz dwukrotna wystawa w Riders Cafe w Chorzowie.