Strona główna /
Kultura i Edukacja / Wystawa „Kolory Zachwytu”
05.09.2022

Wystawa „Kolory Zachwytu”

Wystawa „Kolory zachwytu”, którą Mysłowicki Ośrodek Kultury ma przyjemność zaprezentować w Galerii Małej M2 stanowi odbicie wewnętrznej radości małych artystów ze świetlicy „U św. Faustyny".
Tytuł wystawy odzwierciedla, to czego doświadczać będą zwiedzający, czyli zachwytu. Mali artyści mimo rozmaitych, dziecięcych, trosk życia codziennego tworzą na płótnie barwne pejzaże. Ich prace są wyrazem wyjątkowej i niepowtarzalnej osobowości; pragnienia poznawania świata i samych siebie oraz odkrywania możliwości, które w nich drzemią.
Twórcami obrazów wystawy „Kolory zachwytu” są dzieci w wieku od 5 do 16 lat. Tworzenie jest dla nich spotkaniem z pięknem oraz pozwala wydobyć drzemiący w nich potencjał twórczy. Obrazy prezentowane na wstawie wykonane zostały techniką pouringu, czyli poprzez rozlewanie farb na płótnie. Mali artyści często niedowierzają, że są twórcami prac, które mogą podziwiać i dzielić się nimi z innymi. To wielka radość móc śledzić ich twórcze działania i wspierać ich w artystycznym rozwoju.
Na wystawie zobaczyć będzie można również prace przyjaciół świetlicy z „Dziennego Domu Seniora+”.
W Galerii Małej M2 od 8 września do 6 listopada 2022 r. prezentowane będą prace podopiecznych świetlicy „U św. Faustyny” w Mysłowicach.
Wernisaż wystawy odbędzie się 8 września o godzinie 17.00.
Źródło: MOK