Strona główna /
Kultura i Edukacja / Wystawa „Impresje”
12.09.2022

Wystawa „Impresje”

Wystawa „Impresje” goszcząca w Galerii M2 to ekspozycja zbiorowa obejmująca ponad 20 prac wykonanych różnymi technikami. Zobaczyć tu można rysunek, malarstwo, rzeźbę, jak i haft – różnorodność prezentowanych form pozwala na indywidualną, jak i pełniejszą, wypowiedź artystyczną czyniąc wystawę bogatszą w treści i w formie.
Autorami prac są członkowie Stowarzyszenia Twórców Kultury w Jaworznie, którego historia sięga roku 1983, i które to od początku swego istnienia stawia sobie za cel promowanie kultury oraz integrowanie środowiska artystycznego w Jaworznie. Wszystkie działania są otwarte zarówno dla artystów amatorów, jak i artystów profesjonalistów. Stowarzyszenie organizuje mitingi, spotkania poetyckie, wystawy, warsztaty a przy tym wydaje albumy i foldery. Prestiżowym zadaniem Stowarzyszenia jest organizacja konkursu plastycznego „Pędzlem, nitką i dłutem malowane” organizowany od 2015r.
Wystawa „Impresje” prezentująca prace członków Stowarzyszenia Twórców Kultury w Jaworznie gościć będzie w Galerii M2 od 15 września do 31 października 2022r.
Wernisaż wystawy odbędzie się 15 września 2022r o godzinie 18.00.