Strona główna /
Kultura i Edukacja / Wystawa Imen Mornegui
02.01.2024

Wystawa Imen Mornegui

Od 4 stycznia Mysłowicki Ośrodek Kultury zaprasza Was na wystawę Imen Mornegui - wolontariuszki Europejskiego Korpusu Solidarności.
Zapraszamy do odkrycia niezwykłego świata poprzez obiektyw Imen. Jej czarno-białe fotografie przeniosą Was w podróż pełną kontrastów, emocji i piękna. Każde zdjęcie to unikalna opowieść uchwycona w delikatności odcieni szarości.
Imen jako artystka potrafi ukazać głębokie znaczenia chwil, przedstawiając świat w sposób, który porusza i inspiruje. Jej prace emanują autentycznością i wrażliwością, zatrzymując ulotne momenty w czasie.
Mysłowicki Ośrodek Kultury, ul. Grunwaldzka 7, Mała Galeria M2
4.01.2024r. – 29.02.2024r.
Wstęp wolny
Wernisaż 4 stycznia o godz. 18:00.
Bio IMEN
„Tworzyć znaczy intensywnie istnieć – Jean – Paul Sartre.
Imen Mornegui ur. 1996 w Tunisie. Obecnie mieszkam i tworzę w tym samym, tętniącym życiem mieście. Artystyczną drogę rozpoczęłam w Akademii Sztuk Pięknych w Tunisie. 2020r. Tam uzyskałam tytuł magistra i dyplom artysty fotografa. Tworzę w obszarze multimediów. Bogate twórczo lata spędziłam jako mediator sztuki w Centre d’Art Contemporain 32 Bis w Tunisie, ułatwiając interakcje między sztuką, a jej odbiorcami. Jednocześnie pracowałam jako fotograf w Dziale Kultury poszukując różnych form wyrazu w sztuce filmowej, muzyce, teatrze i lalkarstwie.
Moje działania artystyczne zwieńczone wystawami odzwierciedlają unikalny aspekt mojej ewoluującej wizji. Moja debiutancka praca pt. „Niepokój codzienny” (2020) zgłębiała temat niepokoju społecznego poprzez fascynującą mnie narrację wideo. Następnie współpracowałam z Galerią Archivart przy „A Good Memory” (2020). W Paryżu uczestniczyłam w ekspozycji „Tunis nad Sekwaną” wraz z moją książką fotograficzną zatytułowaną „Vague Idee”. Swoje prace prezentowałam w Paryżu i Tunezji zwałaszcza w Galerii Samia Achour. W tym roku okazałam tam „Echo uwięzionego w sprawie wolności”. W miarę edukacji artystycznej moje poszukiwania wykroczyły poza fotografię i obejmowały sztukę multimedialną, czego kulminacją była praca magisterska na temat teorii i tworzenia sztuki. Podczas kolejnych lat na zajęciach akademickich moja uwaga skupiała się na szukaniu inspiracji w zróżnicowanej grze światła, materii i przekształcającej się materii w kierunku abstrakcji. Każda praca staje się dociekaniem filozoficznym , zaproszeniem do rozszyfrowania ukrytych wątków spajających percepcyjną rzeczywistość.
Moja sztuka obejmuje media, odzwierciedlając eksperymentalny etos, który definiuje moje twórcze poszukiwania. Zakorzeniona w sztukach pięknych i wzbogacona doświadczeniami, moja podróż odzwierciedla zaangażowanie w wszechstronność i nieustanne dążenie do nowych wyrażeń. Dążę do utkania narracji, która rezonuje nie tylko pod względem estetycznym, ale i filozoficznym. To narracja, która zachęca do introspekcji, rzuca wyzwanie percepcji i przemawia do wiecznego tańca pomiędzy tym, co materialne i nieuchwytne. Zakończę słowami Rainera Marii Rilke „Praca oczu została wykonana. Idź teraz i wykonaj pracę serca nad obrazami uwięzionymi w Tobie”.
Imen dodatkowo będzie chciała zrobić kilka warsztatów fotograficznych dla młodzieży szkolnej. Dlatego jeśli macie ochotę zobaczyć wystawę Jej prac i dodatkowo w nich uczestniczyć to serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu zapisania się na warsztaty i ustalenia odpowiedniego terminu.
Szczegółowych informacji udziela koordynatorka:
Barbara Wójcik-Wiktorowicz, tel. 605680688, mail: bwiktorowicz@m-ok.pl