Strona główna /
Kultura i Edukacja / „Wymarzone – Ulepione”
16.01.2023

„Wymarzone – Ulepione”

Już 18 stycznia odbędzie się wernisaż wystawy "Wymarzone - Ulepione" . Jest to zbiór prac powstałych na różnych etapach rozwoju pracowni Mysłowickiego Ośrodka Kultury. Wystawa choć spora, to jednak mały wycinek rezultatów MOK'owych zmagań, sukcesów i porażek. Najważniejsza jest droga, którą przeszli, radość tworzenia i ludzie, których mieli okazję poznać!
18.01 – 28.02.2023
Mysłowicki Ośrodek Kultury, ul. Grunwaldzka 7 // Galeria M2
Wstęp bezpłatny
Pracownia ceramiczna MOK’u ma długą, bo ponad dwudziestoletnią historię – jej początki sięgają jeszcze Mysłowickiego Ośrodka Kultury i Sztuki „Trójkąt”. Pracownia została stworzona i zainicjowana przez Adama Plackowskiego, gdzie funkcjonowała równolegle z pracownią malarstwa emocjonalnego.
Obecnie opiekuje się nią niezastąpiona instruktorka Alicja Gruszka, która wraz z małymi i dużymi uczestnikami zajęć odkrywa tajemnice ceramiki. Zajęcia odbywają się w dwóch filiach, gdzie znajdują się pracownie – na ulicy Grunwaldzkiej i Laryskiej (Brzezinka) oraz gościnnie w filiach MOK’u na Morgach, Wesołej i Dziećkowicach.
Niezmienna od lat pozostaje formuła pracowni – to miejsce spotkań osób, które w przyjaznej i nieskrępowanej atmosferze mają ochotę zmierzyć się z materią, jaką jest glina. Obcowanie z nią ma coś w sobie z magii – świetnie to rozumieją dzieci, a także coraz szersze grono dorosłych, których przyciąga do siebie pracownia.