Strona główna /
Kultura i Edukacja / Stand-up przy fortepianie – Adam Snopek!
01.02.2021

Stand-up przy fortepianie – Adam Snopek!

Czy macie już plany na walentynkowy wieczór? Romantyczna kolacja, długi spacer, a może dawka dobrego humoru? W tym ostatnim możemy Wam pomóc! Dla wszystkich bez wyjątku – w parach lub solo, proponujemy dać się porwać muzyce, oglądając przezabawny stand-up w wykonaniu Adama Snopka

STAND-UP PRZY FORTEPIANIE – od Bacha do AC/DC
Co jest ważniejsze rytm czy melodia? Dlaczego pewne piosenki brzmią podobnie? Co sprawia, że jednych utworów słuchamy częściej niż innych? Dlaczego kompozytorzy mniej uzdolnieni mieli się lepiej od geniuszy? Z jakiego powodu piosenka „Pieski małe dwa” jest wyjątkowa?
Na te i inne pytania odpowiemy wspólnie z Adamem Snopkiem – charyzmatycznym pianistą i wokalistą oraz jego 88 klawiszami!!! Przemierzymy szlaki muzyczne od rytmów plemiennych poprzez muzykę klasyczną, jazz aż po współczesną muzykę rozrywkową. Odkryjemy genezę zmian zachodzących w muzyce na przestrzeni wieków. Po profesjonalnym rozśpiewaniu, wykonamy wspólnie „Acapulco”, „Twist and shout”, „Waterloo”. Weźmiemy udział w quizie, odgadując tytuły piosenek z filmów, seriali i bajek.

STAND-UP PRZY FORTEPIANIE
Niezapomniany wieczór muzyczny przy fortepianie z dużą dawką humoru i dobrej zabawy!
Adam Snopek – absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat I nagrody Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Niezwykle charyzmatyczny, ekspresyjny, posiadający nieskończone pokłady energii. Pianista i aranżer Teatru Śląskiego w Katowicach. Współpracuje również z Teatrem Korez w Katowicach, Teatrem Zagłębia w Sosnowcu. Jako muzyk sesyjny koncertuje w Polsce i za granicą m. in. w Czechach, Słowacji, Szkocji, Anglii, Luksemburgu, Niemczech, Włoszech.

Mat. MOK