Strona główna /
Kultura i Edukacja / Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Stryjem
24.11.2023

Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Stryjem

23 listopada br. w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mysłowicach odbyło się spotkanie autorskie promujące najnowszą książkę Zbigniewa Stryja pt. „Nie kocham teatru”.
Podczas spotkania Pan Zbigniew promował książkę pt. „Nie kocham teatru”. Publiczność była zachwycona opowieściami o historii Śląska, początkach pracy scenicznej i kulisach powstawania książki.
Spotkanie prowadziła Hanna Grabowska-Macioszek, dziennikarka, redaktorka naczelna i właścicielka portalu internetowego www.goniec-gornoslaski.pl oraz gazety „Goniec Górnośląski”.
Zbigniew Stryj to urodzony w Zabrzu aktor teatralny, filmowy i serialowy, reżyser sztuk teatralnych, dramaturg, poeta. Ponadto jest również autorem tomików poetyckich, takich jak „Tramwaj nr 3”, „Adresy”, „Łobrozki od serca” czy „Nie muszę wracać”.
Jest laureatem wielu nagród, w tym Nagrody dla najlepszego aktora drugoplanowego podczas 32. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni za rolę w filmie „Benek”. Od 2019 roku na łamach „Gońca Górnośląskiego” prowadzi stałą rubrykę „Zbigniew Stryj: Rymem na temat”.