Strona główna /
Kultura i Edukacja / „Scenariusz, którego nie chciał Hollywood” po raz drugi!
17.10.2022

„Scenariusz, którego nie chciał Hollywood” po raz drugi!

Mysłowicki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza już w najbliższy piątek na drugą odsłonę spektaklu komediowego pt.: „Scenariusz, którego nie chciał Hollywood” – w całości improwizowanego przez grupę „Bez Puenty impro”! Tym razem szczególnie zapraszają seniorów.
Aktorzy w dniu spektaklu dowiedzą się jaka będzie jego fabuła , natomiast inspiracja wyjdzie… od naszej publiczności!
Jeśli chcesz być częścią tego jednorazowego i wyjątkowego wydarzenia bądź z MOK’iem 21 października!
Miejsce: Mysłowicki Ośrodek Kultury, ul. Laryska 5 – Kinoteatr „Znicz”
Godzina: 20:00
Bilety dostępne na portalu kup bilecik oraz kasie MOK’u w cenie 20 zł.
W dniu imprezy 30 zł.
CENA BILETU DLA SENIORÓW WYNOSI 10 ZŁ
Improwizatorzy nikogo nie „wyciągają” na scenę. Udzielenie inspiracji jest całkowicie dobrowolne.
——————————————————————————-
„Bez Puenty impro” – grupa zawodowych aktorów, muzyków i wokalistów, która wspólnie – od ponad 2 lat – tworzy spektakle improwizowane. Swoje doświadczenia z desek teatralnych na terenie całego kraju z przyjemnością przelewają na deski teatru improwizowanego. Występowali m.in. w Teatrze Rozrywki w Chorzowie czy Kinoteatrze „Rialto” w Katowicach.
Sztuka którą prezentują – m.in. na deskach Mysłowickiego Ośrodka Kultury – jest stosunkowo nowym tworem na polskich scenach. Spektakle te mogą przyjmować wiele rozmaitych formatów.
Wśród tytułów prezentowanych przez zespół „Bez Puenty impro” znaleźć można:
„Opowieści z drugiej ręki”, czyli tzw. „short forms” – krótkie formy komediowe: improwizatorzy prezentują widowni krótkie gry (jak np. „randka w ciemno”, „to brzmi jak piosenka”, „kartki z kapelusza”). Widownia daje aktorom hasło inspirację, np. miejsce akcji w której chcą zobaczyć bohaterów, a improwizatorzy – bez ustalonego wcześniej scenariusza! – odgrywają scenę na bieżąco wymyślając dialogi i sytuacje sceniczne.
Kolejnym tytułem, który prezentuje grupa „Bez Puenty impro” jest:
„Tralaland”, czyli musical improwizowany : w tym przypadku udział w spektaklu poza aktorami bierze zespół muzyczny (który naturalnie także improwizuje). Musiale impro są spektaklami około godzinnymi, z jedną fabułą, choreografią, piosenkami – widownia teatralna wymyśla tytuł musicalu a cały zespół … odgrywa to!
”Scenariusz, którego nie chciał Hollywood” – kolejny spektakl grupy „Bez Puenty impro”, czyli tzw. „long form”. Widownia – po tym jak już da improwizatorom „hasło-inspirację” – zobaczy ponad godzinny spektakl komediowy przy akompaniamencie pianina.
Improwizacja jest trudną formą teatralną, ale jednocześnie bardzo wdzięczną i zabawną. Najistotniejszy jest fakt, że każdy spektakl jest unikatowy – nigdy więcej się nie powtórzy, a obserwowanie improwizatorów, którzy na bieżąco wymyślają fabułę wywołuje ogromne salwy śmiechu na widowni.