Czwartek Jazzowy: Piotr Schmidt Quintet ft. Grzech Piotrowski & Paweł Tomaszewski
08.05.2026XV edycja Festiwalu Muzycznego pod Kluczem
05.05.2026Finisaż wystawy prac w ramach projektu „Zatrzymaj się – tu Ziemia”
26.04.2026Polonez czas zacząć!
24.04.2026Wspólne świętowanie Święta Pracy, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Konstytucji 3 Maja
23.04.2026Wyjazd młodzieży „Amadeusza” do Veľký Meder w ramach projektu Grupy Wyszehradzkiej
Projekt “Wspólne lekcje” uczniów I LO zdobył nagrodę specjalną
Uczennice – Amelia, Nina, Michalina, Marta i Agata – z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszko w Mysłowicach brały udział w 9. edycji Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach, gdzie zaprezentowały projekt „Wspólne lekcje” – odpowiadając na pytania odwiedzających i opowiadając o tym, skąd wziął się pomysł na inicjatywę oraz jak wygląda jej strona organizacyjna i formalna.
„Wspólne Lekcje” to projekt realizowany we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mysłowicach. To niestandardowe zajęcia oparte na wsparciu i współpracy rówieśniczej – licealiści będą pomagać młodszym kolegom i koleżankom z różnych dzielnic Mysłowic, dzieląc się wiedzą i czasem, budując więzi oraz poczucie wspólnoty.
Zaangażowanie uczennic oraz ich kolegów i nauczycieli pomagających przy tej inicjatywie sprawiło, że projekt otrzymał nagrodę specjalną w konkursie „SchoolScience – Fundusze Europejskie dla Młodych”. Dziewczyny wróciły z pakietami gier, gadżetów oraz bonem na organizację miasteczka naukowego na terenie placówki.






