Strona główna /
Kultura i Edukacja / Pokaz ratownictwa lodowego
23.01.2024

Pokaz ratownictwa lodowego

Wczoraj mysłowiccy strażacy oraz policjanci przeprowadzili pokaz z zakresu ratowania osób tonących po załamaniu tafli lodowej na akwenach wodnych oraz przeprowadzili rozmowę z najmłodszymi, dotyczącą bezpiecznego spędzenia czasu podczas ferii zimowych.
W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, mysłowiccy strażacy oraz policjanci przeprowadzili pokaz z zakresu ratowania osób tonących po załamaniu tafli lodowej na akwenach wodnych oraz przeprowadzili rozmowę z najmłodszymi, dotyczącą bezpiecznego spędzenia czasu podczas ferii zimowych.
Słuchacze dowiedzieli się m.in., jak niebezpieczne może okazać się wkroczenie na oblodzony zbiornik, którego pozornie zamarznięta powierzchnia może w ostateczności pęknąć i doprowadzić do sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.
Ponadto podczas inscenizowanej akcji zaprezentowano zasady bezpiecznego poruszania się po lodzie przy użyciu sprzętu będącego na wyposażeniu Państwowej Straży Pożarnej, techniki asekuracji i zabezpieczenia ratowników, a także udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom znajdującym się w stanie hipotermii.