Strona główna /
Kultura i Edukacja / Odjazdowy musical z Johnem Travoltą
21.02.2023

Odjazdowy musical z Johnem Travoltą

Współczesne kino to głównie filmy akcji, przepełnione nierzadko brutalnością, czy przemocą... Tymczasem w cyklu Kino jak dawniej Mysłowicki Ośrodek Kultury wyświetla filmy z głęboką treścią, nierzadko poruszające i wzruszające. Cykl skierowany jest do seniorów i odbywa się w każdy ostatni czwartek miesiąca.
Seanse odbywają się z odpowiednim natężeniem dźwięku, a zamiast małych nieczytelnych napisów widownia słyszy głos lektora.
23 lutego /czwartek/ godzina 10:00
Mysłowicki Ośrodek Kultury Brzezinka, Kinoteatr Znicz, ul. Laryska 5
Wydarzenie bezpłatne
W lutym Mysłowicki Ośrodek Kultury wyświetli dla Was film z Johnem Travoltą w nietypowej roli.
Tracy Turnblad, sporych rozmiarów dziewczyna o sporych rozmiarów fryzurze i jeszcze większym sercu ma w życiu tylko jedną pasję. Jest nią taniec. Marzy o występie w The Corny Collins Show – najbardziej odlotowej telewizyjnej imprezie tanecznej w Baltimore. Tracy (Nikki Blonsky) wydaje się stworzona do takich występów… poza jednym, wcale nie tak małym, problemem – po prostu nie pasuje do reszty. Zawsze wyróżniała się z tłumu swą słuszną posturą, o czym ciągle przypomina jej kochająca, ale nadopiekuńcza matka – równie puszysta Edna (John Travolta). Tracy nie podda się jednak z tego powodu, bo jeśli czegoś jest w życiu pewna, to właśnie tego, że jej przeznaczeniem jest tańczyć boogie.