Strona główna /
Kultura i Edukacja / Obchody jubileuszu 110-lecia SP 2
28.05.2024

Obchody jubileuszu 110-lecia SP 2

24 maja br. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bolesława Prusa obchodziła jubileusz 110-lecia.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. w kościele mariackim, następnie zgromadzeni goście udali się do budynku placówki, gdzie czekały na nich atrakcje artystyczne oraz historyczne.

Ze względu na złe warunki atmosferyczne konieczne było przeniesienie niektórych atrakcji i występów do środka, ale nie przeszkodziło to sprawnej kontynuacji programu. Dla odwiedzających przygotowano „szlak wspomnień”, zrealizowany w tematyce lat twórczości Bolesława Prusa, w ramach którego uczestnicy mogli zasiąść w fotelu pisarza, założyć jego okulary, obejrzeć etiudy filmowe przygotowane przez kadrę pedagogiczną placówki, czy przejrzeć archiwalne kroniki i zdjęcia.

Artystyczna część wydarzenia była świetną okazją do obejrzenia występu zespołu dziecięco-młodzieżowego z Żywca „Podłazy”, Zosi Stawickiej a także utalentowanych uczniów. Pokaz tanecznych umiejętności zapewnili z kolei tancerze ze Szkoły Tańca Extreme Time Pasjonaci oraz Amelia Szelest. Oprócz tego goście wydarzenia mogli odwiedzić także stoisko z pamiątkami, czy strefę z jedzeniem.

Fot: itvm.pl