I LO „Kościuszko” w gronie 20 najlepszych szkół w Polsce
26.06.2026„Światłoczułe formy” zagościły w Galerii M2 Mysłowickiego Ośrodka Kultury
24.06.2026Jubileusz 20-lecia Stowarzyszenia Ognisk Edukacyjno-Artystycznych Amadeusz
17.06.2026I LO w Mysłowicach pozyskało blisko 70 tys. euro na międzynarodowe projekty edukacyjne
17.06.2026Konkursy na stanowiska dyrektorów placówek oświatowych rozstrzygnięte
15.06.2026Nowa wystawa zagościła w Muzeum Miasta Mysłowice
Obchody jubileuszu 110-lecia SP 2
Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. w kościele mariackim, następnie zgromadzeni goście udali się do budynku placówki, gdzie czekały na nich atrakcje artystyczne oraz historyczne.
Ze względu na złe warunki atmosferyczne konieczne było przeniesienie niektórych atrakcji i występów do środka, ale nie przeszkodziło to sprawnej kontynuacji programu. Dla odwiedzających przygotowano „szlak wspomnień”, zrealizowany w tematyce lat twórczości Bolesława Prusa, w ramach którego uczestnicy mogli zasiąść w fotelu pisarza, założyć jego okulary, obejrzeć etiudy filmowe przygotowane przez kadrę pedagogiczną placówki, czy przejrzeć archiwalne kroniki i zdjęcia.
Artystyczna część wydarzenia była świetną okazją do obejrzenia występu zespołu dziecięco-młodzieżowego z Żywca „Podłazy”, Zosi Stawickiej a także utalentowanych uczniów. Pokaz tanecznych umiejętności zapewnili z kolei tancerze ze Szkoły Tańca Extreme Time Pasjonaci oraz Amelia Szelest. Oprócz tego goście wydarzenia mogli odwiedzić także stoisko z pamiątkami, czy strefę z jedzeniem.
Fot: itvm.pl











