Strona główna /
Kultura i Edukacja / Noworoczny koncert Trio Con Brio
23.01.2023

Noworoczny koncert Trio Con Brio

Zapraszamy do Mysłowickiego Ośrodka Kultury na wyjątkowy koncert noworoczny w wykonaniu niezastąpionego Trio Con Brio!

27 stycznia /piątek/ godzina 18:00
Mysłowicki Ośrodek Kultury, ul. Grunwaldzka 7 // Sala widowiskowa
Wydarzenie bezpłatne

Trio Con Brio to pięciokrotny laureat światowych konkursów gry na harmonijce ustnej, a członkowie zespołu bywają jurorami festiwali i konkursów.
Na repertuar tria składają się transkrypcje tematów wielkich mistrzów muzyki klasycznej, popularne tematy muzyki rozrywkowej i tanecznej, melodie ludowe wielu krajów świata, szanty oraz instrumentalne wersje kolęd i melodii bożonarodzeniowych polskich, i innych krajów. Zapewniamy, że na naszym noworocznym koncercie nie zabraknie – właśnie – kolęd!
Trio Con Brio to:
1. Zygmunt ZGRAJA – mysłowiczanin, autor opracowań muzycznych na harmonijkę ustną, kompozytor. Założyciel i lider Tria Harmonijek Ustnych „Con Brio”. Występował w duetach z kilkoma instrumentalistami. Zaczął grać na harmonijce ustnej od 14 roku życia. Gra na harmonijkach melodyjnych.
2. Janusz ZAJĄC – również mysłowiczanin. Wspólnie z Zygmuntem Zgrają opracowuje repertuar tria. Gra na harmonijce basowej.
3. Robert KIER – najmłodszy stażem członek zespołu. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Bardzo często w nowych opracowaniach tria, zmienia harmonijkę akordową na akordeon.