Mysłowicki Inkubator Muzyczny – przesłuchania!
Finalnie dwa zespoły wyłonione przez dwa dni przesłuchań będą mogły wybrać swoją „nagrodę” – nagranie teledysku lub demo z własnymi utworami albo koncert na Rynku Miasta.
Na zakończenie każdego dnia przesłuchań odbył się koncert , w którym usłyszeliśmy zespół LAB i Generał Stilwell.
LAB
Zespół LAB został założony w styczniu 2020 r. jako nowy projekt muzyków związanych z takimi zespołami jak: Animators, Don’t You Bear, Niadara czy Negatyw. Większość utworów powstała w trakcie pierwszego lock downu spowodowanego epidemią COVID-19, gdy muzycy spotykali się głównie online. Materiał na pierwsze EP zespołu pt. „Euforia” został zarejestrowany w łódzkim studiu Manximum Records, a za nagrania, mix i mastering był odpowiedzialny młody producent Franciszek Stępień. Krążek został wydany własnym nakładem 10 lutego 2021 r., a jego premierę zwiastuje singel „Powietrze”, który znalazł się na 6. miejscu listy przebojów Turbo Top Antyradia.
EP „Euforia” znajduje się na wszystkich popularnych portalach streamingowych takich jak Spotify, Tidal, Deezer czy ITunes.
LAB to odpowiedź na to co dzieje się na ulicach miast, aktualny komentarz w muzycznej pigułce i suma emocji czterech indywidualistów. LAB rozgrywa się w tramwajach, autobusach, miejskich parkach czy pustych salach kinowych. Lab to śmiech, empatia i nienaturalnie dzika miłość w czystej postaci. LAB obserwuje, krzyczy i chce więcej – tylko więcej.
Aktualnie utworów z EP „Euforia” można posłuchać w takich stacjach radiowych jak Antyradio, Trójka, Dwójka, Czwórka i wiele innych.
Generał Stilwell działa na mysłowickiej scenie muzycznej od 1986 roku. Przez niektórych nazywany „kultowym” z pewnością stworzył podwaliny pod alternatywną scenę Mysłowic.
Pierwszy etap działalności zakończył się w 1993 roku. Marek Jałowiecki (lider i kompozytor wszystkich piosenek zespołu) po rozpadzie Generała działał w zespołach Delons, Ladislav oraz występował też z materiałem solowym.
W 2007 zespół został zaproszony do udziału w Off Festivalu. W 2010 wznowił działalność, która trwa do dziś. Powstały do tej pory 4 płyty, a w tym roku pojawi się nowy album.
Charakterystyka zespołu to ciepłe, melodyjne, alternatywne piosenki z oryginalnymi tekstami Marka „Dżałówy” Jałowieckiego.
Wydarzenie odbyło się w pełnym reżimie sanitarnym. Udostępnione zostało 50% miejsc dla publiczności. Obowiązywał nakaz zakrywania nosa i ust, dystans społeczny a także zakaz spożywania posiłków i napoi.