Strona główna /
Kultura i Edukacja / „Muchy” na mysłowickim Rynku!
24.08.2021

„Muchy” na mysłowickim Rynku!

Już w najbliższy piątek, o godzinie 20.30 na mysłowickim Rynku zagra zespół "Muchy". To już ostatni koncert w ramach tegorocznej edycji projektu Mysłowice Alternatywnie.

Na scenie pojawi się zespół, który śmiało można nazwać legendą alternatywy, jednym z najważniejszych przedstawicieli polskiego indie-rocka. Mowa oczywiście o grupie Muchy!

Muchy debiutowały w 2007 roku albumem „Terroromans”, szturmem zdobywając świadomość branży muzycznej i słuchaczy w całym kraju. Zdobywając wiele nominacji i nagród stworzyli bezprecedensowe wówczas na polskie warunki zjawisko promocji zespołu w mediach społecznościowych i zyskali środowiskowy, niemal pokoleniowy wymiar.

Świetnie oceniana i szeroko komentowana muzyka zespołu, pozwoliła mu zagrać do dziś około 700 koncertów i wydać kolejnych 5 albumów – 3 płyty studyjne, muzykę do filmu i specjalny album koncertowy z Jarocina.

Dziś Muchy pozostają jedną najważniejszych formacji w Polskiej muzyce gitarowej XXI wieku, a utwory takie jak „Miasto doznań”, „Najważniejszy dzień”, „Galanteria”, „Przesilenie” czy „Nie przeszkadzaj mi, bo tańczę” należą do kanonu polskiego rocka początków stulecia. Szczególnie w kontekście zakończenia działalności przez Hey, Comę, Lao Che i wielu innych, wyrastają na reprezentantów „ginącego” gatunku.

Zapraszamy!

Źródło: MOK Mysłowice!