Strona główna /
Kultura i Edukacja / Mala filharmonia w podróży dla szkół i przedszkoli
18.03.2024

Mala filharmonia w podróży dla szkół i przedszkoli

Bardzo gorąco i dźwięcznie pracownicy MOK'u zapraszają do wzięcia udziału w audycjach muzycznych w ramach Małej Filharmonii w Podróży przygotowanych i prowadzonych przez muzyków Filharmonii Zabrzańskiej, która jest partnerem działalności Mysłowickiego Ośrodka Kultury.
Ten cykl w ramach rodzinnych niedziel koncertowych jest kontynuowany w MOKu już trzeci rok i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Zauważyliśmy jednak zainteresowanie wśród pedagogów, którzy chcieliby korzystać z podobnej propozycji dla grup zorganizowanych w godzinach lekcji. Stąd oferta MOK’u obejmująca dwa koncerty, które w sposób przystępny i autorski wprowadzą dzieci w świat muzyki klasycznej oraz jej związki z muzyka rozrywkową i popkulturą.

22.03.2024, godz. 10:00, Temat: Cinema&Music

Pierwsze muzyczne spotkanie przybliży dzieciom muzykę filmową i ilustracyjną. Jak brzmi kolor różowy? Jak Różowa Pantera? Czy tematem przewodnim Jamesa Bonda mogłaby być muzyka Edwarda Griega ? Podczas audycji pracownicy spróbują razem z uczniami zilustrować urywek filmu poprzez zabawę gesto -dźwiękami, bum rurkami i innymi niecodziennymi instrumentami. Odważni młodzi adepci sztuki zostaną zaproszeni na scenę do wspólnego grania z profesjonalnymi muzykami. Zostanie zarezerwowany również czas na pytania i odpowiedzi. Na scenie uczniowie będą mogli zobaczyć i usłyszeć również swoich rówieśników, młodych i uzdolnionych muzyków podejmujących trud edukacji muzycznej w szkołach muzycznych na Śląsku.

12.04.2024, godz. 10:00, Temat: Ach pan Bach!

Czy starszy pan w białej peruce, czyli Jan Sebastian Bach może być idolem młodych? To pytanie zadamy sobie podczas kolejnego spotkania z muzyką dla uczniów szkół i przedszkolaków. Topowy zespół Maroon 5 i skrzypaczka Vanessa Mae pokazują, że melodie które skomponował barokowy kompozytor są dalej piękne i mogą być inspiracją dla nowoczesnej muzyki. Modne naówczas basso continuo można pomylić z podkładem muzycznym tworzonym przez dzisiejszych raperów. Spotkanie więc wypełni muzyka dawna i muzyka dawna w popowym i jazzowym wydaniu. Będzie trochę o kontrabasie a publiczność zostanie zaproszona do RAPOWANIA.
Główną prowadzącą MFwP oraz pomysłodawczynią każdego ze spotkań jest Dorota Banaś – skrzypaczka, pedagożka z powołania, która przygotowując każde muzyczne spotkanie posiłkuje się myślą edukacyjną min. prof. E.E Gordona, C.Orffa, R.Labana.

Data: 22.03.2024 r. oraz 12.04.2024 r.
Miejsce: Mysłowicki Ośrodek Kultury, ul. Grunwaldzka 7
Godzina: 10:00
Wstęp: 15 zł/1 osoba (opiekunowie wstęp wolny)
Oferta jest skierowana do uczniów klas 1-4 oraz najstarszych grup przedszkolnych.
Zapisy pod nr tel. 500 186 320 – Dział Imprez i Animacji Kultury MOK.