Strona główna /
Kultura i Edukacja / L.A.S. i Maya Krav w Schronie Muzycznym MASH
26.04.2023

L.A.S. i Maya Krav w Schronie Muzycznym MASH

Schron Muzyczny MASH serdecznie zaprasza na wyjątkowy koncert! Sceną Schronu Muzycznego zawładną L.A.S oraz jako support Maya Krav.
L.A.S – A.S. to Lachowicz Audio System. Jacek Lachowicz to kompozytor, producent, klawiszowiec, a w przypadku L.A.S. także wokalista – uruchomił ten szyld płytą „Szum” z 2014r. Kolejny album pt.„Mieszany” ukazał się 2017r. W 2021r. wydaje epkę „Upadek EP”, na której znajdują się utwory -„Upadek”, „Kiedy kłamiesz”, „Ogon” i „Już”. Szybko znalazły się na wielu playlistach rozgłośni radiowych.
Brzmieniowo L.A.S. rozwija mocno elektroniczny klimat, wręcz taneczny, zaś tekstowo eksploruje obszary związane z umieszczeniem człowieka/bohatera w środowisku/przyrodzie.
Materiał, który prezentuje na koncertach L.A.S. „Zawieszony”, miał swoją premierę sierpniu 2022r. na festiwalu Klangor. Jest eksperymentem brzmieniowym jeśli chodzi o L.A.S. To powrót do początku, harmonii, głównie utwory instrumentalne, na piano/fortepian solo, z delikatnym preparowaniem. Pomysł na taką płytę pojawił się podczas pandemii w 2020r. kiedy doszło do lock-downu. „Siedziałem w domu i dużo improwizowałem na pianinie…pomysły same przychodziły do głowy. Wyszedłem jednak od utworów/pomysłów sprzed 20 lat. Stworzył się pewien pomost czasowy pomiędzy tym co już miałem, a tym co zacząłem wymyślać na świeżo. Zawsze chciałem nagrać płytę ambientowo – minimalną i teraz to się wydarza…”
Jacek Lachowicz współpracował z następującymi zespołami/artystami: ŚCIANKA, LENNY VALENTINO, KOBIETY, TYMON TYMAŃSKI, SMOLIK, KRZYSZTOF KRAWCZYK, ANIA DĄBROWSKA, OLEK KLEPACZ, KORTEZ.
Współpraca z reżyserami: Jan Komasa, Anna Kazejak, Maciej Migas, Wojtek Smarzowski, Tom Koliński.
Maya Krav – brokatowa producentka muzyki elektronicznej, która swoimi bitami i energiczną osobowością nie raz poruszyła cały tłum do tańca. Pochodzi ze Śląska, a każdy jej koncert jest imprezowym SHOW! Zadebiutowała singlem „Deep&High” w grudniu 2020. W ciągu półtorej roku od swojego debiutu cekinowa solistka występowała przed Sanah, wystąpiła na Juwenaliach w całej Polsce, a także na FEST Festivalu 2022, tym samym pokazując, że na polskiej scenie elektronicznej pojawiło się nowe nazwisko. Niedawno ukazał się pierwszy minialbum brokatowej solistki pod tytułem “Glitter EP”. Zawiera on sześć utworów, m.in. energetyczne utwory “VIGZA” oraz “TIME’S UP”, które sprawdzają się na każdą imprezę, trening, czy do auta. Nie brakuje też featuringów i remiksów, więc można spodziewać się gości! Co więcej, wydanie EP-ki jest promowane również tanecznym teledyskiem do imprezowego remiksu “VIGZY” od MadMusician, który idealnie oddaje energiczny klimat piosenki.
Przez ostatnie miesiące solistka publikowała remiksy pod hasztagiem #GlitterRemixes. Producentka wzięła na swój warsztat, m.in. utwór “Eldorado” Sanah i Darii Zawiałow, którego remix osiągnął 25 000 wyświetleń!
Bilety w cenie 30 zł online TUTAJ lub 35 zł na bramce w dniu wydarzenia.