Strona główna /
Kultura i Edukacja / Koncert na Rynku – GOORAL
12.07.2021

Koncert na Rynku – GOORAL

Już w najbliższą sobotę od godziny 20.30, czekać będzie na fanów muzyki alternatywnej kolejna porcja dobrej muzyki. Na Rynku, w ramach akcji "Mysłowice Alternatywnie" zagra GOORAL.

Gooral od 15 lat łączy z sukcesami muzykę klubową i elektroniczną z góralszczyzną. W Marcu 2020 ukazała się najnowsza płyta Gooral’a Ethno Elektro 2 w formie fizycznej. Ten dwupłytowy album zawiera m.in. krążek „Wolno”, który sygnalizuje nową muzyczną przestrzeń artysty – organiczne downtempo oriental.

Występy Gooral’a również nabrały nowej formy. Obecnie artysta występuje głównie solo prezentując downtempowy live act na syntezatorze, piszczałkach, okarynach, procesorach efektów i komputerze.

Muzyk zagrał ponad 1000 koncertów w 20 krajach, na wielu dużych europejskich festiwalach tj Pol’and’rock, Opener, Orange Warsaw, Sziget, Exit, Colours of Ostarva czy Audioriver. Bielszczanin ma na swoim koncie 5 albumów studyjnych i jeden dvd z ZPIT Mazowsze, który okazał się bestsellerem Empiku. Jego muzyczne wyrazy można usłyszeć w kilku projektach m.in w Psio Crew, którego jest współzałożycielem czy Górny – odsłonie techno- podobnej.

Gooral w całym swoim dorobku ma Machinera, nominacje do Fryderyków czy udźwiękowienie filmu South. Dodatkowo stworzył muzykę do spektaklu teatralnego Krakowiacy i Górale a jego muzyką reklamował sie m.in. Opener festiwal na swoje 10 lecie. Niedawno utwór „Krywaniu” z najnowszej płyty Ethno Elektro 2 ukazał się na składance niemieckiej wytworni Bar 25 Music, a pod koniec października kawałek „End of Beautiful Day” pojawił się na składance amerykańskiej wytworni Pipe and Pochet.

Obecnie Gooral intensywnie pracuje nad kolejną downtempową płytą, projektem z Paprodziadem (wokalistą zespołu Łąki Łan) oraz szykuje kolejne zagraniczne wydawnictwa po części z czołówką polskiego downtempo.

Serdecznie zapraszamy!

Info: MOK Mysłowice.