Strona główna /
Kultura i Edukacja / Kino na Rynku „Palm Springs”
06.07.2021

Kino na Rynku „Palm Springs”

W najbliższy piątek 9 lipca o godzinie 21.00, Mysłowicki Ośrodek Kultury zaprasza na letnie kino na Rynku! Ciepły wieczór na Rynku, na wygodnym leżaku, w towarzystwie przyjaciół i znajomych i…do tego kinowa uczta? Tak! Wybrali dla Was jedną z najlepszych (jeśli nie najlepszą), komedii minionego roku, która kilka miesięcy temu zrobiła wśród widzów wielką furorę, korzystając z chwilowego ponownego otwarcia sal kinowych.

Zanim my mogliśmy zobaczyć ten film w polskich kinach, fabuła zatriumfowała na Festiwalu Sundance. Po tej premierze dystrybutorzy licytowali cenę za prawa autorskie, co skończyło się rekordem – Palm Springs został sprzedany za sumę 22 mln dolarów. To ogromna kwota, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że to kino niezależne i debiut reżyserski Maksa Barbakowa.

Gdyby chcieć opisać ten obraz wsadzając w szufladki jakiegoś gatunku, to można by powiedzieć krótko, że mamy do czynienia z komedią romantyczną si-fi.  Ale to za mało! Amerykanie mówią na takie filmy crowd-pleaser – czyli stworzone, by roztapiać serca tłumów.

Absolutnie przezabawny, inteligentny i po mistrzowsku zagrany film! Tylko na Rynku w Mysłowicach. Zapraszamy w imieniu MOK Mysłowice.

Info:MOK Mysłowice!