Strona główna /
Kultura i Edukacja / „Jasiek i… WIRUS”!
25.09.2023

„Jasiek i… WIRUS”!

Grupa teatralna Groszki, czyli najmłodsi aktorzy MOK'u, zapraszają w nowym sezonie na swój najnowszy spektakl „Jasiek i... WIRUS"! Mysłowicki Ośrodek Kultury zaprasza grupy szkolne i starsze przedszkolaki.
26 września /wtorek/ godzina 9:00 i 11:00
Mysłowicki Ośrodek Kultury, ul. Grunwaldzka 7
Bilet – 15 zł (opiekunowie szkolni wstęp wolny)
Zapisy dla grup zorganizowanych w Dziale Imprez i Animacji Kultury, tel. 500 186 320.
„Jasiek i… WIRUS”
Grupa teatralna „Groszki”
Każdy za nas zna uczucie, gdy trawi nas przeziębienie. Jak Jasiek poradził sobie w walce z wirusem i jak radzą sobie najmłodsi aktorzy MOKu? Możecie zobaczyć oglądając spektakl „Jasiek i …WIRUS” . Pełna humoru historia, w której bohaterami są towarzszące wirusom sytuacje i przedmioty. Chusteczki, termometr, apsik i gorączka kontra okrutny wirus. Co wyniknie z tej konfrontacji? Jakie są pułapki i jakie rozwiązania? Wierzymy, że wraz z tym spektaklem kostiumowo-muzyczno-rozśpiewanym widzowie dadzą się porwać widowisku i wyjdą w równie wesołych podrygach.
TEKST:
Szymon Bogacz i Zuzanna Bućko
REŻYSERIA I SCENOGRAFIA:
Barbara Wójcik-Wiktorowicz wraz zespołem
OPRACOWANIE MUZYCZNE I FORTEPIAN:
Agnieszka Olszańska
INSTRUMENTY:
Saksofon, klarnet i inne instrumenty akustyczne
______
ZESPÓŁ
Zespół liczy 15 osób. Co roku przyjmowane są nowe osoby na miejsce wyrośniętych nastolatków.
Groszki to teatralna „rodzina”, bo wspólnie grają tutaj zarówno dzieci w wieku 6 i 13 lat. Grupa teatralna Groszki jest miejscem, gdzie dzieci uczą się nie tylko sztuki scenicznej i doświadczają różnych technik teatralnych. Jest to miejsce, w którym oprócz twórczego myślenia znajdują rozwiązania jak współpracować w grupie, jak wygląda odpowiedzialność w zespole, jak uczyć się od siebie, czym jest kultura słowa oraz rozwijają się muzycznie, ruchowo i nabierają wiary w siebie. Groszki czerpią z różnorodności – każdy może wnieść coś od siebie.
Zajęcia odbywają się 1x w tygodniu na scenie MOK. Praca roczna składa się z zajęć, prób, występów i festiwali na terenie całej Polski.
Groszki mogą poszczycić się osiągnięciami, które dostrzega rosnąca publiczność i jurorzy ogólnopolskich konkursów.