Czwartek Jazzowy: Piotr Schmidt Quintet ft. Grzech Piotrowski & Paweł Tomaszewski
08.05.2026XV edycja Festiwalu Muzycznego pod Kluczem
05.05.2026Finisaż wystawy prac w ramach projektu „Zatrzymaj się – tu Ziemia”
26.04.2026Polonez czas zacząć!
24.04.2026Wspólne świętowanie Święta Pracy, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Konstytucji 3 Maja
23.04.2026Wyjazd młodzieży „Amadeusza” do Veľký Meder w ramach projektu Grupy Wyszehradzkiej
Industrialna ekspozycja zagościła w Muzeum
W Muzeum Miasta Mysłowice została wyeksponowana wystawa fotografii Adama Rosteckiego, ukazująca industrialny krajobraz Śląska. Ekspozycja szczególnie skupia się na opuszczonych obiektach przemysłowych i architektury związanej z górnictwem.
23 kwietnia 2026 roku o godzinie 18:00 w Muzeum Miasta Mysłowice odbędzie się wernisaż wystawy autorstwa Adama Rosteckiego, który w swoich fotografiach prowadzi widza śladami dawnej działalności przemysłowej oraz ukazuje procesy przemian zachodzących w regionie. Podczas wernisażu odbędzie się wykład Arkadiusza Kałwy pt. “Dzieje szopienickiego hutnictwa cynku i ołowiu”.
Autor związany jest z Regionalnym Instytutem Kultury im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, gdzie zajmuje się dokumentacją dziedzictwa kulturowego, co znajduje odzwierciedlenie w prezentowanych fotografiach. Koncentruje się na dokumentowaniu miejsc, które tracą swoje pierwotne funkcje lub znikają z mapy. Jego prace przedstawiają zarówno stan techniczny obiektów, jak i ich wizualny charakter, wynikający z upływu czasu i braku użytkowania.
Wystawę można oglądać do 12 maja.
