Strona główna /
Kultura i Edukacja / Historia młodej Beatrix Potter
27.09.2022

Historia młodej Beatrix Potter

Współczesne kino to głównie filmy akcji, przepełnione nierzadko brutalnością, czy przemocą... Tymczasem w cyklu „Kino jak dawniej” Mysłowicki Ośrodek Kultury wyświetla filmy z głęboką treścią, nierzadko poruszające i wzruszające. Cykl skierowany jest do seniorów i odbywa się w każdy ostatni czwartek miesiąca.

Po wakacyjnej przerwie do Mysłowickiego Ośrodka Kultury w Brzezince powraca cykl – Kino Jak Dawniej! Seanse odbywają się z odpowiednim natężeniem dźwięku, a zamiast małych nieczytelnych napisów, widownia słyszy głos lektora.

We wrześniu MOK wyświetli dla Was historię znanej anielskiej pisarki – Beatrix Potter.
29.08 /czwartek/ godzina 10:00
MOK Brzezinka, Kinoteatr Znicz, ul. Laryska 5
WSTĘP WOLNY
Opis filmu:
Anglia, przełom XIX i XX wieku. Młoda Beatrix Potter (Reene Zellweger) opiera się presji konserwatywnych rodziców przywiązanych do wiktoriańskich obyczajów. Nie spieszy się z zamążpójściem, nie goni za stabilizacją; wciąż snuje fantazje, a wolny czas spędza na rysowaniu słodkich leśnych zwierzątek, takich jak Królik Piotr i przyjaciele.
Nikt nie przypuszcza, że stanie się ona wkrótce jedną z najbardziej znanych autorek książek dla dzieci. A największy rozkwit jej talentu nastąpi w czasie burzliwego romansu z przystojnym wydawcą (Ewan McGregor).