Strona główna /
Kultura i Edukacja / Festiwal Muzyczny „Pod Kluczem”
22.04.2022

Festiwal Muzyczny „Pod Kluczem”

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią Sars-Cov-2 Festiwal Muzyczny „Pod Kluczem” ponownie wraca na scenę Mysłowickiego Ośrodka Kultury.

Dziesięć poprzednich edycji udowodniło, że jest to niezwykłe przedsięwzięcie, które cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród placówek i ośrodków pracujących z osobami z niepełnosprawnościami intelektualnymi i zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Fakt, że daje on uczestnikom możliwość prezentacji umiejętności wokalnych, instrumentalnych i ruchowych na profesjonalnej scenie muzycznej sprawia, że w dniu festiwalu w Mysłowickim Ośrodku Kultury spotykają się osoby z różnych miast województwa śląskiego. Natomiast ci, którzy w żaden sposób nie są związani ze szkolnictwem specjalnym mają możliwość poznać te osoby, docenić ich pasje, talenty oraz docenić ich wartość.

W tym roku, XI edycja festiwalu będzie odbywać się po hasłem: „Pół żartem – pół serio”. Oznacza to, że uczestnicy będą zobowiązani przedstawić dwie prezentacje muzyczne: jedną poważną a drugą żartobliwą.
Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Mysłowicach. Współorganizatorem natomiast jest Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Uczniom i Szkole „NASZE DZIECI” oraz Mysłowicki Ośrodek Kultury.

Mat. nadesłany.