Strona główna /
Kultura i Edukacja / Czwartek Jazzowy || Nahorny Trio – Ballad Book – Okruchy Dzieciństwa
06.03.2023

Czwartek Jazzowy || Nahorny Trio – Ballad Book – Okruchy Dzieciństwa

Trąbka, saksofon i fortepian. Skojarzenia? Oczywiście Jazz! Mysłowicki Ośrodek Kultury wraca do korzeni jakimi są wieczory jazzowe w kultowym Kinoteatrze Znicz. Zapraszamy na czwartki jazzowe do MOK Brzezinka, podczas których publiczność będzie mogła zanurzyć się w niebanalnych dźwiękach polskich jazzbandów. MOK'owa propozycja to różne odsłony i style jazzowe oraz koncerty instrumentalne i wokalne.
Cykl Czwartek Jazzowy stoi w kontrze do muzyki mainstreamowej znanej z dużych rozgłośni radiowych. To również świetna okazja do poszerzenia horyzontów muzycznych dla osób w każdym wieku.
Nahorny Trio – Ballad Book – Okruchy Dzieciństwa
9 marca /czwartek/ godzina 19:00
Mysłowicki Ośrodek Kultury Brzezinka, ul. Laryska 5
Bilety: 50 zł – przedsprzedaż / 60 zł – w dniu koncertu
Do kupienia w kasach MOK oraz za pośrednictwem serwisu KupBilecik – KUP BILECIK
Włodzimierz Nahorny – fortepian
Mariusz Bogdanowicz – kontrabas
Sebastian Frankiewicz – perkusja
Nahorny Trio gra nieprzerwanie od 1990 roku. To najdłużej istniejący zespół w historii polskiego jazzu.
Ballad Book – Okruchy dzieciństwa to kolejna odsłona twórczości Włodzimierza Nahornego – ikony i legendy polskiego jazzu, mistrza liryki, która w balladach właśnie znajduje swe najpiękniejsze wcielenie.
Jest to muzyka stonowana stylistycznie. Twórcza odpowiedź na współcześnie otaczający nas krzyk, zgiełk i pośpiech. To muzyka pełna oddechu, spokoju, zadumy i refleksji.
Twórczość Włodzimierza Nahornego to poezja i romantyzm – język niedefiniowalny i nieprzewidywalny. Utrzymana w jazzowym kanonie pianistyka, nosi osobiste słowiańskie piętno. Jego życiorys to niemal cała historia polskiego jazzu. Twórczy idiom jest tak szeroki, jak nieskończony jest wachlarz jego artystycznych możliwości. Od samego początku kariery, od debiutu, wzbudza powszechne uznanie. Wybitny, niepowtarzalny kompozytor, jeden z pierwszych polskich multiinstrumentalistów, człowiek o niespotykanej wrażliwości i skromności, jednocześnie pełen energii i nowatorskich koncepcji. Krytycy nazywają go Chopinem Jazzu.