Strona główna /
Kultura i Edukacja / Czwartek Jazzowy || Henryk Miśkiewicz & Full Drive Mok Brzezinka
08.05.2023

Czwartek Jazzowy || Henryk Miśkiewicz & Full Drive Mok Brzezinka

Mysłowicki Ośrodek Kultury wraca do korzeni jakimi są wieczory jazzowe w kultowym Kinoteatrze Znicz. Zapraszamy na czwartki jazzowe do MOK Brzezinka, podczas których publiczność będzie mogła zanurzyć się w niebanalnych dźwiękach polskich jazzbandów.
Henryk Miśkiewicz & Full Drive
11 maja /czwartek/ godzina 19:00
Mysłowicki Ośrodek Kultury Brzezinka, ul. Laryska 5
Bilety: 50 zł – przedsprzedaż / 60 zł – w dniu koncertu
Do kupienia w kasach MOK oraz za pośrednictwem portalu Kup Bilecik -> TUTAJ
  •  Henryk Miśkiewicz – saksofony
  • Marek Napiórkowski – gitary
  • Robert Kubiszyn – bas
  • Michał Miśkiewicz – perkusja
Zapraszamy na autorski projekt Henryka Miśkiewicza „Full Drive”
Po znakomicie przyjętych nagraniach płytowych LIVE z kultowego klubu jazzowego w Łomiankach „JAZZ CAFE”
– Full Drive ( z udziałem Doroty Miśkiewicz – śpiew)
– Full Drive 2 ( z udziałem Kuby Badacha – śpiew i gitara basowa)
– Full Drive 3 ( z udziałem Michaela „Patchesa” Stewarta -trąbka /USA ),
przedstawiamy podczas koncertów wybór najciekawszych utworów. Jest to kompilacja świata łączącego jazz, funky, swing i blues w wykonaniu czołówki polskich jazzmanów!
Nowe kompozycje, nowe pomysły – „stare”, sprawdzone sposoby na porwanie publiczności!
A wszystko dla miłośników talentu Henryka Miśkiewicza, który niedawno jeszcze świętował swoje 70. Urodziny! Skład zespołu niezmienny od 2004 roku.
Henryk Miśkiewicz ( ur.1951 w Żaganiu) – saksofonista, klarnecista, kompozytor, aranżer.
Przygodę z jazzem rozpoczął w wieku 16 lat, zdobywając wyróżnienie na Festiwalu Jazz Nad Odrą we Wrocławiu jako klarnecista i kompozytor. Wielokrotny laureat młodzieżowych i międzyszkolnych ogólnopolskich konkursów instrumentów dętych. Grę na saksofonie rozpoczął w Warszawie jako samouk.
Uhonorowany prestiżowymi nagrodami przemysłu fonograficznego Fryderyki za Jazzowy Album Roku „Lyrics” (2002), Muzyk Roku (2004), Jazzowy Artysta Roku (2013), a ostatnio najwyższe wyróżnienie za całokształt osiągnięć w muzyce jazzowej „ZŁOTY FRYDERYK”(2022). Otrzymał również nominacje do tych nagród za swoje wszystkie autorskie płyty: More Love, Kakaruka, Ja nie chcę spać, Altissimonica, Uniesienie, trzy kolejne płyty FULL DRIVE oraz ostanią rodzinną płytę NASZA MIŁOŚĆ, wydaną z okazji 70 urodzin (2021).
Przez wiele lat plasował się na czele plebiscytu Jazz Top, magazynu Jazz Forum. On sam został nagrodzony za całokształt pracy muzycznej nagrodami Mateusza (nagroda III Programu Polskiego Radia) najpierw z okazji 25-lecia, a w 2016 roku z okazji 50-lecia pracy artystycznej. Odznaczony Oskarem Jazzowym (nagroda Stowarzyszenia Łódzkich Melomanów) oraz Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (MK i DN). W 2022 roku dostał nagrodę specjalną ZAIKS z okazji 100 – lecia instytucji za twórczość i wybitne wykonawstwo.
Koncertował na wielu festiwalach w Europie. Grał z czołowymi polskimi muzykami jazzowymi, takimi jak Ewa Bem, Anna Maria Jopek, Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Andrzej Jagodziński, Marcin Wasilewski, Janusz Strobel, Jarosław Śmietana, Marek Napiórkowski. Występował z Joe Lovano, Orkiestrą Paula Kuhna w Berlinie oraz z Orkiestrą WDR jako solista w Kolonii, a także na gdańskim „Solidarity of art.” Występował z Patem Methenym i Mino Cinelu w projektach A. M. Jopek. Koncertował z amerykańskim trębaczem Michaelem „Patchesem” Stewartem. Bardzo sobie ceni współpracę z własnymi dziećmi (Michał Miśkiewicz- perkusista , Dorota Miśkiewicz- wokalistka)
Charakterystyczne brzmienie jego saksofonu można usłyszeć na wielu płytach gwiazd jazzowych oraz polskiej piosenki, ścieżkach dźwiękowych kultowych polskich filmów oraz nagraniach telewizyjnych i teatralnych. Klasyczne wykształcenie pozwala mu swobodnie współuczestniczyć w wydarzeniach łączących różne gatunki muzyki i występować jako solista z orkiestrami symfonicznymi w tym m.in. w koncercie na saksofon solo i orkiestrę symfoniczną specjalnie dla niego napisanym przez Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego czy klasycyzujących projektach Andrzeja Jagodzińskiego.