Strona główna /
Kultura i Edukacja / Book-challenge – podejmij wyzwanie Koła Fortuny!
12.01.2021

Book-challenge – podejmij wyzwanie Koła Fortuny!

Początek roku to czas noworocznych postanowień, decyzji o zmianach, mobilizacji do działań oraz podejmowania wyzwań na różnych płaszczyznach życia. W związku z tym pojawiają się również przeróżne wyzwania czytelnicze, które skłaniają zainteresowane osoby do przeczytania konkretnej liczby książek w ciągu roku lub doboru lektury według określonego klucza.

Ten drugi rodzaj wyzwania często wskazuje czytającym książki, po które być może nie sięgnęliby korzystając z domowego regału czy biblioteki, a które może przyczynią się do zmiany ich gustów czytelniczych, poszerzą horyzonty, skierują na inne gatunki czy rodzaje literackie.

Taką właśnie zabawę w podjęcie konkretnego wyzwania książkowego zaproponowała swoim czytelnikom filia biblioteczna przy ulicy Oświęcimskiej. Akcja zorganizowana pod hasłem „Boook-challenge – podejmij wyzwanie Koła Fortuny” składa się z trzech prostych kroków.

Czytelnik odwiedzający bibliotekę kręci Kołem Fortuny, strzałka wskazuje pole ze słowem kluczem, pod nim kryje się zestaw książek, spośród których czytelnik może wybrać jedną do przeczytania. W taki sposób podejmuje „book-challenge” – czyli wyzwanie czytelnicze. Na Kole Fortuny znajduje się kilka tajemniczych kategorii, można więc między innymi wylosować książki z cyfrą w tytule, z żółtą okładką, z motywem śląskim, z koroną, nagrodzone, dobry reportaż czy „otwierające drzwi do wyobraźni”.

Po przeczytaniu wylosowanej książki bibliotekarze oczekują na informacje od czytelnika czy czas spędzony z lekturą okazał się owocny w wrażenia, czy wręcz przeciwnie – decyzja Koła Fortuny okazała się nietrafiona. Wszystkich czytelników, którzy chcą podjąć wyzwanie Koła Fortuny zapraszamy od 11 stycznia do Filii nr 7!

Mat. nadesłany!