Strona główna /
Komunikaty / Zatrzymany z marihuaną!
20.04.2021

Zatrzymany z marihuaną!

Mysłowiccy policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca Sosnowca, który posiadał przy sobie prawie 6 gramów marihuany. Mężczyzna został zatrzymany w dzielnicy Piasek, gdzie z dwoma innymi znajomymi popełnili wykroczenie zanieczyszczania miejsca publicznego. Wszyscy trzej ukarani zostali mandatami, a 25-latkowi za posiadanie narkotyków dodatkowo grozi 3 lata więzienia.

W miniony piątek (16.04.) policyjni wywiadowcy z Wydziału Prewencji podczas patrolu dzielnicy Piasek zauważyli czterech młodych mężczyzn, z których trzech zanieczyszczało miejsce publiczne. Policjanci zareagowali na popełniane wykroczenia i wylegitymowali osoby. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Sosnowca w wieku 23 i 25 lat oraz 23 latek z Żor i 24 letni mieszkaniec województwa małopolskiego. Za popełnione wykroczenia funkcjonariusze ukarali ich mandatami.

W trakcie policyjnych czynności bardzo nerwowo zachowywał się najstarszy z mężczyzn. Nie umknęło to uwadze wywiadowców. Stróże prawa wezwali 25-latka do dobrowolnego wydania zabronionych substancji lub rzeczy mogących pochodzić z przestępstwa. Sosnowiczanin oddał policjantom etui na okulary, w którym znajdowało się zawiniątko z folii aluminiowej z zawartością suszu roślinnego. Mężczyzna posiadał przy sobie także wagę elektroniczną.

25-latek został zatrzymany i doprowadzony do komendy, gdzie przeprowadzono badanie zabezpieczonego suszu. Tester narkotykowy wykazał, że jest to marihuana, a waga pokazała prawie 6 gramów. Mieszkaniec Sosnowca noc spędził w policyjnym areszcie, a następnego dnia usłyszał zarzuty. Za posiadanie narkotyków może mu grozić do 3 lat więzienia.

Źródło: KMP Mysłowice