Strona główna /
Komunikaty / Zatrzymani z narkotykami!
18.03.2021

Zatrzymani z narkotykami!

Policyjni wywiadowcy z Wydziału Prewencji zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na ich oczach zażywali narkotyki i posiadali przy sobie amfetaminę. Z zabezpieczonych środków można by przygotować prawie 40 dilerskich porcji. Dwóm mysłowiczanom za posiadanie środków odurzających grozi teraz do 3 lat więzienia.

W miniony poniedziałek, podczas patrolu dzielnicy Piasek, policyjni wywiadowcy z mysłowickiej komendy zauważyli w odosobnionym miejscu dwóch mężczyzn, których zachowanie wskazywało, że zażywają narkotyki. Gdy policjanci wysiedli z nieoznakowanego radiowozu mężczyźni podjęli próbę ucieczki. Wywiadowcy natychmiast ruszyli za nimi w pieszy pościg, w trakcie którego jeden z mężczyzn wyrzucił na ziemię woreczek strunowy. Po chwili obydwaj byli już w rękach policjantów.

Okazali się nimi mieszkańcy Mysłowic w wieku 23 i 31-lat. Stróże prawa zabezpieczyli wyrzucony przez 23-latka woreczek, a w toku dalszych czynności, u jego starszego kompana, znaleźli także papierośnicę z zawartością białego proszku.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni na komendę, gdzie przeprowadzono badanie zabezpieczonych substancji. Tester narkotykowy wykazał, że jest to amfetamina, z której można by przygotować prawie 40 dilerskich porcji. Podejrzani noc spędzili w policyjnym areszcie, a następnego dnia usłyszeli zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi im do 3 lat więzienia.

Źródło: KMP Mysłowice