Strona główna /
Komunikaty / Wybierz szkołę ponadpodstawową w Mysłowicach!
02.05.2022

Wybierz szkołę ponadpodstawową w Mysłowicach!

Celem ułatwienia uczniom wyboru odpowiedniej szkoły ponadpodstawowej powstał informator, który pozwoli zapoznać się z ofertą kształcenia poszczególnych placówek.

„Drodzy uczniowie,
już niedługo przed Wami kolejny etap w życiu, jest nim wybór dalszej drogi kształcenia. Wybór szkoły ponadpodstawowej jest niełatwym zadaniem, szczególnie, że jest to decyzja, która w dużej mierze wpłynie na Waszą przyszłość. Dodatkowo mnogość szkół i profili nie ułatwia tego zadania. Pragnąc zatem ułatwić wybór odpowiedniej placówki stworzyliśmy niniejszy informator, który pozwoli Wam zapoznać się z ofertą kształcenia poszczególnych szkół. Na lokalnym rynku edukacyjnym znajdziecie I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki, II Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Wszystkie te placówki są miejscem do urzeczywistniania marzeń, realizowania planów edukacyjnych i poszerzania horyzontów. Posiadają znakomitą kadrę pedagogiczną, bardzo atrakcyjną i różnorodną ofertę edukacyjną oraz wysoki poziom kształcenia. Wymienione cechy są tym co wyróżnia mysłowickie szkoły jednocześnie umacniając ich pozycję w województwie śląskim. Jestem zatem przekonany, że wybór jednej z naszych placówek będzie wspaniałą inwestycją w przyszłość i pozwoli Wam na doskonalenie umiejętności, rozwijanie pasji i kreowanie własnej ścieżki rozwoju. Zachęcam Was gorąco do wyboru jednej z naszych mysłowickich szkół, bowiem to Wy będziecie w przyszłości godnymi reprezentantami miasta Mysłowice i od Was zależeć będzie jego przyszłość. Życzę Wam dojrzałych wyborów, motywacji do nauki oraz determinacji w dążeniu do celu. Mam nadzieję, że już wkrótce spotkamy się w mysłowickich szkołach.”

      Dariusz Wójtowicz
Prezydent Miasta Mysłowic

Tak brzmi wstęp do informatora, który zawiera najważniejsze informacje o mysłowickich placówkach oświatowych do wyboru po egzaminie ósmoklasisty (link znajduje się poniżej). Zachęcamy do zapoznania się z nim.