Strona główna /
Komunikaty / Wszystkich Świętych – zmiana w organizacji ruchu
29.10.2021

Wszystkich Świętych – zmiana w organizacji ruchu

W związku ze zbliżającym się dniem „Wszystkich Świętych”, w celu ułatwienia dojazdu do cmentarzy na terenie Mysłowic i zapewnienia bezpieczeństwa osób odwiedzających groby bliskich, wzorem lat ubiegłych, podjęto decyzję o zmianie organizacji ruchu w poszczególnych dzielnicach w dniach od 30 października do 2 listopada 2021r.

Jak co roku przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów. Funkcjonariusze już rozpoczęli przygotowania do Dnia Wszystkich Świętych, tak aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich. O zmianach w organizacji ruchu i utrudnieniach będziemy na bieżąco informować za pośrednictwem strony internetowej tutejszej jednostki. Policjanci apelują o ostrożność, rozwagę, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz noszenie odblasków!

W dzielnicy Brzęczkowice:

Ulica Ks. Kard. Augusta Hlonda – wprowadza się od dnia 30 października do 2 listopada 2021 r. zmianę organizacji ruchu. Ul. Ks. Kard. Augusta Hlonda będzie wyłączona z ruchu od ulicy Jana Nygi do ulicy Bernarda Wały.

Na Brzezince:

Ulica Cmentarna, Nowocmentarna – wprowadza się od dnia 30 października do 2 listopada 2021 r. zmianę organizacji ruchu. Ulica Cmentarna od skrzyżowania z ulicą Piaskową będzie drogą jednokierunkową oznakowaną znakami D-3. Wyjazd z ulicy Nowocmentarnej w Nowochrzanowską. Ulica Nowochrzanowska oznakowana znakami B-21 i B-22 oraz B-2. Dodatkowo na wyjeździe z ulicy Nowocmentarnej będzie ustawiona zapora.

W dzielnicy Wesoła:

Ulica Wiosny Ludów – wprowadza się od dnia 30 października do 2 listopada 2021 r. zmianę organizacji ruchu. Ulica Wiosny Ludów będzie drogą jednokierunkową od skrzyżowania z ulicą Obrońców Westerplatte do skrzyżowania z ulicą Kryształową.

W dzielnicy Morgi:

droga łącząca ul. Graniczną z ul. Sienkiewicza (wzdłuż cmentarza) będzie drogą jednokierunkową – wyjazd na ul. Sienkiewicza od ul. Granicznej. W dzielnicy Morgi: Ulica Henryka Sienkiewicza – wprowadza się od dnia 30 października do 2 listopada 2021 r. zmianę organizacji ruchu. Łącznik ulicy Henryka Sienkiewicza do ulicy Granicznej będzie ulicą jednokierunkową od ulicy Granicznej do ulicy Henryka Sienkiewicza. Na wjeździe w łącznik ulicy Henryka Sienkiewicza będzie ustawiona zapora.

Policja apeluje do pieszych, odwiedzających groby bliskich, by korzystali z chodników, a w przypadku ich braku – z pobocza znajdującego się z lewej strony drogi. Pamiętajmy o obowiązku używania elementów odblaskowych. W dużym stopniu poprawiają one naszą widoczność, także w obszarze zabudowanym. Przed wejściem na jezdnię zachowajmy szczególną ostrożność i przechodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Do kierowców apelujemy o ściągnięcie nogi z gazu i bezpieczną, zgodną z przepisami jazdę.

Źródło: KMP Mysłowice, slonecznystok.pl