Strona główna /
Komunikaty / W Mysłowicach powstał URBAN LAB
03.01.2024

W Mysłowicach powstał URBAN LAB

W Mysłowicach, przy ul. Grunwaldzkiej 8 powstał URBAN LAB, jest to miejsce współpracy na linii mieszkańcy – Urząd Miasta Mysłowice.
Przestrzeń URBAN LAB Urzędu Miasta Mysłowice dostępna jest dla mieszkańców od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 19.00.
W przestrzeni URBAN LAB mieszkańcy (nieformalne grupy, stowarzyszenia czy fundacje) mogą zorganizować przeróżne działania i inicjatywy, takie jak warsztaty, zajęcia czy projekty. Wydarzenia organizowane w URBAN LAB nie mają charakteru handlowego ani komercyjnego, jego celem jest aktywizacja i integracja społeczności miejskiej. Ponadto miejsce to ma prowadzić działania promujące wspólne inicjatywy mieszkańców podejmowane w tym miejskim laboratorium i udzielać informacji o mieście. Aby móc skorzystać z przestrzeni URBAN LAB należy skontaktować się z koordynatorem projektu z ramienia Urzędu Miasta Mysłowice, Bożeną Zając pod numerem tel.: 32 31 71 157. Dzięki URBAN LAB małe i niezależne inicjatywy zyskują szansę na zwiększenie swojej skali i przetestowanie proponowanych rozwiązań w warunkach rzeczywistych. URBAN LAB umożliwia rozwój działań/inicjatyw oddolnych poprzez zapewnienie osobom realizującym projekty, przestrzeni do kreatywnej i innowacyjnej pracy, w tym rozwijanie pomysłów społecznych, miejskich i metropolitalnych. URBAN LAB umożliwia nawiązywanie kontaktów, wymiany doświadczeń i wiedzy pomiędzy uczestnikami warsztatów, zajęć i projektów. Urban Lab tworzy platformę dla przestrzeni usług/produktów dedykowanych społeczności metropolitalnej non-profit.
Styczeń rozpoczął się pod znakiem integracji środowisk senioralnych działających w mieście. Już 2 stycznia seniorzy rozpoczęli zajęciami samoobrony i przez cały pierwszy tydzień roku są dla nich organizowane prelekcje i warsztaty z zakresy bezpieczeństwa.
Regulamin znajdziecie TUTAJ.