Strona główna /
Komunikaty / Trasa linii autobusowej 292
19.09.2023

Trasa linii autobusowej 292

Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje, że od 1 października 2023 r. przywrócona zostanie stała trasa linii autobusowej 292 w centrum Mysłowic z przejazdem ul. Towarową.
Zgodnie z poniższym:
W kierunku Brzęczkowic: po obsłudze przystanku Mysłowice Chopina autobusy zostaną skierowane ulicami: Katowicką, z obsługą przystanku Mysłowice Kopalnia, Bytomską, Towarową, z obsługą przystanków Mysłowice Bytomska oraz Mysłowice Towarowa, Krakowską, Oświęcimską, do włączenia się na swoją trasę na przystanku Mysłowice Dworzec PKP.
W kierunku Katowic: po obsłudze przystanku Mysłowice Dworzec PKP, autobusy zostaną skierowane ulicami: Oświęcimską, Krakowską, Towarową, z obsługą przystanków Mysłowice Towarowa oraz Mysłowice Bytomska, Bytomską, Katowicką, z obsługą przystanku Mysłowice Kopalnia, Chopina, do włączenia się na swoją trasę na przystanku Mysłowice Chopina.
Ponadto ze względu na trwające uzgodnienia pomiędzy Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią i Miastem Jaworzno, wydłużenie trasy linii 292 do Jaworzna zostanie wprowadzone w późniejszym terminie, po zawarciu porozumienia dotyczącego przekazania zadań organizatora publicznego transportu zbiorowego.