Strona główna /
Komunikaty / Przejście podziemne pod ul. Krakowską doczeka się remontu!
05.09.2023

Przejście podziemne pod ul. Krakowską doczeka się remontu!

Po kilku nieudanych próbach udało się rozstrzygnąć przetarg na przebudowę przejścia podziemnego pod ul. Krakowską w Mysłowicach. Wartość zadania opiewa na kwotę 825 000 złotych. Wykonawca to firma NUTROBUD z Krzyżowa.
Termin realizacji zamówienia to trzy miesiące od chwili podpisania umowy, czyli do końca tego roku kalendarzowego. Przejście pod ul. Krakowską od początku tego roku zabezpieczone jest barierkami i taśmami. Stan techniczny obiektu stwarza zagrożenie dla przechodniów. O dotację na remont zdewastowanej budowli Miasto wnioskowało już w kwietniu. Ministerstwo Infrastruktury przyznało część środków na ten cel o wartości 278 000.
Modernizacja przejścia ma objąć remont schodów z wymianą warstwy profilującej z betonu i uszkodzonych płyt granitowych, wymianę nawierzchni chodnikowych wraz z podbudową, naprawę murków przy schodach, ścian i sufitu tunelu, zabudowę elementów oznakowania nawierzchni dla osób niewidomych i niedowidzących, wymianę balustrad i pochwytów na takie, które spełniają wymogi obowiązujących przepisów, wymianę kanalizacji deszczowej z elementami odwodnienia nawierzchni i instalacji oświetleniowej, montaż monitoringu oraz naprawę i zabezpieczenie skarp.
Fot: itvm.pl