Strona główna /
Komunikaty / Miejska Biblioteka Publiczna w Mysłowicach otrzymała dotację!
12.10.2021

Miejska Biblioteka Publiczna w Mysłowicach otrzymała dotację!

Z radością informujemy, że Fundacja ORLEN przyznała Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mysłowicach dotację w ramach Programu grantowego „Moje miejsce na Ziemi” na realizację edukacyjnego projektu ekologicznego „Kierunek-EkoSfera”.

Głównym celem projektu jest zwiększenie świadomości na temat ekologii i zrównoważonego rozwoju wśród dzieci i młodzieży oraz dorosłych, a także promowanie działań proekologicznych i prozdrowotnych na poziomie lokalnym, takich jak Zero Waste, recykling czy upcykling.

Zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai, konkurs plastyczny, warsztaty Zero Waste, zbiórka śmieci, dokarmianie ptaków czy sianie kwietnej łąki – to tylko część zadań, jakie w ramach projektu będą realizowane w okresie od listopada 2021 r. do czerwca 2022 r.

Przedstawiciele Biblioteki zostali zaproszeni na uroczystą galę finałową IV edycji programu „Moje miejsce na Ziemi” w Muzeum Śląskim, podczas której – podobnie jak 184 pozostałych laureatów Programu – otrzymali symboliczny grant z rąk Daniela Obajtka – Prezesa Zarządu PKN ORLEN oraz Katarzyny Różyckiej – Prezes Fundacji ORLEN.

Źródło: MBP w Mysłowicach